IAwrestle 2A Team and Individual rankings (12/18/18)

Jack Thomsen

Team Tournament Rankings
1 PCM, Monroe (5)
2 West Delaware (8)
3 Solon (5)
4 Monticello (3)
5 Centerville (3)
6 Union, Laporte City (5)
7 Davenport Assumption (4)
8 Spirit Lake (3)
9 Clear Lake (4)
10 Cresco, Crestwood (3)
106
1 Keaton Zeimet Central Dewitt So
2 Blaine Frazier Notre Dame, Burlington Fr
3 Carter Fousek Cresco, Crestwood Fr
4 Jacob Mielke Pocahontas Area Sr
5 Riley Anderson Bondurant-Farrar So
6 Johnny Hua MOC Floyd Valley Jr
7 Johnathon Erp Red Oak Jr
8 Brody Hoversten Iowa Falls-Alden Fr
9 Dominic Ridout East Marshall Fr
10 Cole Nelson Humboldt Jr
113
1 Matthew Lewis Centerville So
2 Colby Lillegard Bondurant-Farrar Jr
3 Benjamin Schmitz Kuemper Catholic Jr
4 Kolten Crawford Union, Laporte City So
5 Isaiah Weber Independence Fr
6 Robert Howard Central Dewitt So
7 Dalton Gosselink Grinnell Sr
8 Sam Nelson Clear Lake So
9 Tyler Landgrebe Eddyville-Blakesburg-Fremont Sr
10 Brayden Graff Sergeant Bluff-Lutton Fr
120
1 Aden Reeves Albia Sr
2 Drake Doolittle Webster City Sr
3 Nathaniel Genobana Centerville So
4 Caleb Fuessley Center Point-Urbana Sr
5 Kaden Anderlik Cresco, Crestwood Sr
6 Ryan Clark Mt Vernon Sr
7 Brock Beck Grinnell Jr
8 John Crowley Tipton Sr
9 Kyler Dunn Spirit Lake Park Sr
10 Grifen Molle Notre Dame, Burlington So
126
1 Andrew Flora ADM Sr
2 Kain Luensman Monticello So
3 Hayden Taylor Solon Fr
4 Kayden Kauzlarich Centerville Jr
5 Eric Kincaid Camanche Fr
6 Carter Logue Carlisle Sr
7 Keegan Scheeler Center Point-Urbana Jr
8 Payton Drake PCM Monroe Jr
9 Lake Lebahn Union, Laporte City Jr
10 Trestin Sales Eddyville-Blakesburg-Fremont So
132
1 Eric Faught Clear Lake Sr
2 Jack Gaukel Sergeant Bluff-Lutton So
3 Ryan Phillips West Delaware Sr
4 Kruise Kiburz Winterset Jr
5 Zeb Gnida Solon Jr
6 Jalen Schropp Williamsburg Jr
7 Jacob Felderman Davenport Assumption Sr
8 Remington Hanson Clarion-Goldfield-Dows So
9 Jackson Rolfs Decorah So
10 Wyatt Bieschke Benton Community Jr
138
1 Kaleb Olejniczak Perry Sr
2 Jack Thomsen Union, Laporte City Jr
3 Jarod Kadel Columbus Community Sr
4 Chase McLaren Atlantic Sr
5 Jadyn Peyton West Delaware Fr
6 Carson Babcock NHTV, New Hampton So
7 Gunner Rodgers Jr North Fayette Valley Sr
8 Brock Radeke Vinton Shellsburg Sr
9 Troy Schnathorst Carlisle Sr
10 Reed Abbas Clarion-Goldfield-Dows So
145
1 Chase Luensman Monticello Sr
2 Easton Graff Sergeant Bluff-Lutton Sr
3 Colby Tool PCM Monroe So
4 Joey Busse Humboldt Sr
5 Jack West Winterset Jr
6 Brennan Todd Bishop Heelan Catholic Sr
7 Will Esmoil West Liberty Jr
8 Cael Meyer West Delaware So
9 Max Babcock NHTV, New Hampton Sr
10 Luke Radeke Vinton Shellsburg Sr
152
1 Kyler Rieck Spirit Lake Park Sr
2 Matthew Doyle Independence Jr
3 Zack Bevans Solon Sr
4 Adam Ahrendsen Union, Laporte City So
5 Mitchel Mangold West Delaware Sr
6 Coy Ruess West Liberty Sr
7 Scott Betterton Vinton Shellsburg Sr
8 Braxton Doebel Clear Lake Sr
9 Connor Pellett Atlantic Sr
10 Jared Shaw Garner-Hayfield-Ventura Jr
160
1 Skyler Noftsger Ballard Sr
2 Wes Cummings PCM Monroe Sr
3 Zach Williams Osage Jr
4 Cameron Rasing NHTV, New Hampton Sr
5 Justin McCunn Red Oak Jr
6 Sage Walker Eddyville-Blakesburg-Fremont Jr
7 Baylor Crigger Camanche Sr
8 Austin Beaver West Liberty Sr
9 Caleb Swalla Van Meter/Earlham Jr
10 Connor Dehn Dubuque Wahlert Jr
170
1 Paul Ryan Mount Vernon Sr
2 Colter Bye Cresco, Crestwood Sr
3 Jarron Trausch PCM Monroe Sr
4 Dylan Koresh Charles City Sr
5 Carter Maynes Red Oak Jr
6 Spencer Mooberry Osage So
7 Jax Flynn Solon Jr
8 Abraham Michel Maquoketa Jr
9 Wyatt Voelker West Delaware Fr
10 Cole Davis Independence Jr
182
1 Lucas Roland PCM Monroe Sr
2 Evan Rosonke NHTV, New Hampton Jr
3 Tristin Westphal-Edwards Washington Sr
4 Nolan Harsh ADM Sr
5 Jack Neuhaus West Delaware Jr
6 Luke Jenness Sheldon/South O’Brien Sr
7 Kole Kreinbring Davenport Assumption Sr
8 Jonathan Bair Clarke, Osceola Sr
9 Sam Wigans Clarion-Goldfield-Dows Sr
10 Jack Sindlinger Charles City Jr
195
1 Julien Broderson Davenport Assumption Sr
2 Kyler Fisher Southeast Valley Sr
3 Thomas Bentley Red Oak Sr
4 Kade Hambly Clear Lake Sr
5 Noah Bandstra East Marshall Sr
6 Dalton Chipp Hampton Dumont Sr
7 Caleb Olson Webster City Sr
8 Kolton Bus Central Lyon GLR Sr
9 Jordan Bries West Delaware Sr
10 Jer McAninch Albia Sr
220
1 Cody Fisher Woodward Granger Jr
2 Dakota Powell Spirit Lake Park Sr
3 Mike Hoyle Solon Sr
4 Seth Adrian Davenport Assumption Jr
5 Lake Stahlberg Monticello Sr
6 Kaden Sutton ADM Jr
7 Tyler Courtier Shenandoah Sr
8 McKade Eisentrager Iowa Falls-Alden Jr
9 Lane Albertsen Union, Laporte City Sr
10 Kobe Simon West Liberty So
285
1 Spencer Trenary Clarion-Goldfield-Dows Sr
2 Kobe Clayborne Bishop Heelan Catholic Jr
3 Justin Jones Humboldt Sr
4 Derrin Sesker Van Meter/Earlham Jr
5 Carson Petlon West Delaware So
6 Taven Rich Maquoketa Jr
7 Derec Weyer Harlan Sr
8 Thomas Wilson Southwest Iowa Jr
9 Chris VanDerBrink Boyden-Hull Rock Valley Jr
10 Gabe Hayes Louisa-Muscatine Jr

 

Advertisements

4 thoughts on “IAwrestle 2A Team and Individual rankings (12/18/18)

  1. Some of the kids ranked haven’t even wrestled at that weight yet…. why aren’t you ranking them at the weight they have been wrestling

    • Many were moved to weights they have been at. Some were put at weight we were told they will hit before there allowance.

Comments are closed.