As of 8:00 AM 5/3/21 | Cover Photo: Cam Kramer

Get Registered 

Division Weight Name Team
8U 49 Boaz Diaz (1st) Waverly Area Wrestling Club
8U 53 Jaxsyn Walk (2nd) Mat Monkey Wrestling Club
8U 53 Tye Heysinger (1st) Dubuque Wrestling Club
10U 53 Mac Heysinger (2nd) Dubuque Wrestling Club
10U 56 Jagger Lundvall (3rd) Powerhouse Wrestling Club
10U 67 Tytus Steapp (4th) Big game wrestling club
10U 71 Bo Link (4th) Moen Wrestling Academy
10U 71 Liam `Catfish` Jennett (4th) Sebolt Wrestling Academy
10U 77 Luke Hoefling (3rd) Legends of Gold
10U 77 William Van Bruggen (3rd) Legends of Gold
10U 84 Jack Kirk (3rd) Bonus Points
10U 84 Rylen Hanson (4th) Caveman
12U 63 Damien Yeoman (5th) Sebolt Wrestling Academy
12U 63 Ty Martin (5th) Immortal Athletics WC
12U 67 Braxton Hummel (5th) Mahaska Elite Wrestling
12U 67 Chase Watkinson (6th) McDominate Training Center
12U 67 Leighton McCrady (4th) Sebolt Wrestling Academy
12U 67 Shay Lundvall (4th) Powerhouse Wrestling Club
12U 74 Abe Heysinger (5th) Dubuque Wrestling Club
12U 74 Weston Porter (6th) Powerhouse Wrestling Club
12U 78 Jon Gonzalez (6th) Sebolt Wrestling Academy
12U 82 Rush Jennett (6th) Sebolt Wrestling Academy
12U 82 Will Gelner (5th) Bonus Points Wrestling Club
12U 86 GARRETT BILLS (4th) Powerhouse Wrestling Club
12U 98 Jax Shekleton (6th) IAWC
12U 117 Parker Casey (6th) High Altitude Wrestling Club
14U 87 Elliott Gnewuch (6th) Eastern Iowa Wrestling Club
14U 97 Aiden Smith (8th) Sebolt Wrestling Academy
14U 97 Carter Pearson (8th) Sebolt Wrestling Academy
14U 97 Justis Jesuroga (7th) Sebolt Wrestling Academy
14U 97 Landen Davis (7th) Southern Iowa Outlaws
14U 97 Ryan Rider (8th) Moen Wrestling Academy
14U 102 Teague Smith (7th) Team valley
14U 102 Wil Oberbroeckling (7th) Sebolt Wrestling Academy
14U 106 Blake Fox (7th) Immortal Athletics WC
14U 106 Drew Anderson (6th) Powerhouse Wrestling Club
14U 110 Brody Warrick (6th) Sebolt Wrestling Academy
14U 114 maximus riggins (8th) Moen Wrestling Academy
14U 130 Reese Fauble (8th) Powerhouse Wrestling Club
14U 136 Jaxon Miller (7th) Ubasa Wrestling
14U 149 Broedy Collins (6th) Team valley
14U 187 Mason Koehler (7th) Powerhouse Wrestling Club
14U 250 cooper martinson (8th) Iron Rams Wrestling Club
16U 88 Tristin Hummel (RS So) Carlisle Wrestling
16U 100 Ryker Graff (8th) Iron Rams Wrestling Club
16U 106 Angelo Di Pol (9th) MWC Wrestling Academy
16U 106 Sevastian Soto (8th) Viking Wrestling Club
16U 106 Wyatt Stewart (10th) Albia
16U 113 Kale Petersen (10th) Sebolt Wrestling Academy
16U 120 Caden Gibbons (8th) MasonCity
16U 120 Logan Trenary (8th) Iron Rams Wrestling Club
16U 120 Parker Herzog (9th) Powerhouse Wrestling Club
16U 120 Tyce Clarken (8th) Humboldt Wildcats
16U 126 Kane Naaktgeboren (9th) Big game wrestling club
16U 126 Trevor Oberbroeckling (10th) IRRTC
16U 138 Jack Lewis (9th) Iron Rams Wrestling Club
16U 138 Kellen Smith (9th) Team valley
16U 145 Bas Diaz (8th) Waverly Area Wrestling Club
16U 145 Brendan Smith (10th) Dallas Center
16U 145 Henry Gelner (8th) Bonus Points
16U 145 Memphis Voelker (8th) Big game wrestling club
16U 145 Mike Baker (10th) Legends of Gold
16U 145 Sebastian Clear (RS Fr) SWIFT
16U 152 Dominic Tigner (8th) Moen Wrestling Academy
16U 152 Nicholas Fox (10th) Immortal Athletics WC
16U 160 Brent Slade (9th) Moen Wrestling Academy
16U 160 Gabriel Carver (9th) High Altitude Wrestling Club
16U 195 McCrae Hagarty (10th) Waverly Area Wrestling Club
16U 195 Thaden Abbas (9th) Iron Rams Wrestling Club
16U 220 Jake Walker (10th) Waverly Area Wrestling Club
16U 220 Samuel Norris (9th) John R. Cook Wrestling Club (J
16U 285 Aiden McFadden (9th) NAJORT
16U 285 Brooks McFarland (9th) MWC Wrestling Academy
16U 285 Cameron Geuther (10th) Big game wrestling club
16U 285 Wyatt Smith (10th) Lisbon
Junior Greco 106 Gavin Jensen (10th) Big Game Wrestling
Junior Greco 126 Brodie Conner (10th) Albia
Junior Greco 126 Gable Porter (10th) Powerhouse Wrestling Club
Junior Greco 126 Garrett Funk (11th) IAWC
Junior Greco 126 Max Currier (10th) Team Valley Wrestling Club
Junior Greco 132 Cooper Hanson (11th) Iron Rams Wrestling Club
Junior Greco 132 Dominik Ridout (11th) Sebolt Wrestling Academy
Junior Greco 132 Landan McManus (11th) Ames Area Wrestling Club
Junior Greco 138 Andon Trout (10th) Moen Wrestling Academy
Junior Greco 138 Hagen Heistand (10th) Sebolt Wrestling Academy
Junior Greco 138 Jack Miller (10th) Young Guns
Junior Greco 138 Joel Jesuroga (11th) Sebolt Wrestling Academy
Junior Greco 145 Carter Martinson (11th) Sebolt Wrestling Academy
Junior Greco 145 Hunter Garvin (11th) Big game wrestling club
Junior Greco 152 Carson Martinson (11th) Sebolt Wrestling Academy
Junior Greco 152 Carter Rios (11th) Ubasa Wrestling
Junior Greco 160 Gabe McGeough (11th) Combat/MFL MAR MAC
Junior Greco 160 Hunter Worthen (11th) Immortal Athletics WC
Junior Greco 160 Nicholas (Chance) Bockenstedt (12th) High Altitude Wrestling Club
Junior Greco 160 Nick Matthys (12th) Davenport
Junior Greco 160 Quinn Goodman (11th) Iron Rams Wrestling Club
Junior Greco 170 Aidan Udell (11th) Ubasa Wrestling
Junior Greco 170 Harrison Gibson (10th) Iron Rams Wrestling Club
Junior Greco 170 Tate Naaktgeboren (10th) Big game wrestling club
Junior Greco 182 Andrew Reed (11th) Iron Rams Wrestling Club
Junior Greco 182 Greyson Gardner (11th) Dubuque Wrestling Club
Junior Greco 195 Wyatt Voelker (11th) Big game wrestling club
Junior Greco 220 Kalob Runyon (12th) Iron Rams Wrestling Club

By Ross Bartachek (@rossbchek)

Lead Editor of IA Wrestle

Leave a Reply