As of 8:00 AM 5/3/21 | Cover Photo: Cam Kramer

Get Registered 

Division Weight Name Team
8U 45 Ruger Hoveland (2nd) Mat Monkey Wrestling Club
8U 49 Boaz Diaz (1st) Waverly Area Wrestling Club
8U 53 Jaxsyn Walk (2nd) Mat Monkey Wrestling Club
8U 53 Tye Heysinger (1st) Dubuque Wrestling Club
10U 53 Mac Heysinger (2nd) Dubuque Wrestling Club
10U 56 Jagger Lundvall (3rd) Powerhouse Wrestling Club
10U 63 Kai McDonald (3rd) Sebolt Wrestling Academy
10U 67 Tytus Steapp (4th) Big game wrestling club
10U 71 Bo Link (4th) Moen Wrestling Academy
10U 71 Liam `Catfish` Jennett (4th) Sebolt Wrestling Academy
10U 71 Reed Rider (3rd) Moen Wrestling Academy
10U 77 Luke Hoefling (3rd) Legends of Gold
10U 77 William Van Bruggen (3rd) Legends of Gold
10U 84 Jack Kirk (3rd) Bonus Points
10U 84 Rylen Hanson (4th) Caveman
10U 93 Beckett Svuba (4th) Siouxland Wrestling Academy
10U 105 Cash Frey (4th) Ubasa Wrestling
12U 63 Damien Yeoman (5th) Sebolt Wrestling Academy
12U 63 Johnathan Thompson (4th) Sebolt Wrestling Academy
12U 63 Ty Martin (5th) Immortal Athletics WC
12U 67 Braxton Hummel (5th) Mahaska Elite Wrestling
12U 67 Chase Watkinson (6th) McDominate Training Center
12U 67 Hugo Hughes (4th) Big game wrestling club
12U 67 Leighton McCrady (4th) Sebolt Wrestling Academy
12U 67 Shay Lundvall (4th) Powerhouse Wrestling Club
12U 74 Abe Heysinger (5th) Dubuque Wrestling Club
12U 74 Evan Fellers (5th) Sebolt Wrestling Academy
12U 74 Weston Porter (6th) Powerhouse Wrestling Club
12U 78 Jon Gonzalez (6th) Sebolt Wrestling Academy
12U 82 Rush Jennett (6th) Sebolt Wrestling Academy
12U 82 Will Gelner (5th) Bonus Points Wrestling Club
12U 86 Colin Sesker (5th) Team valley
12U 86 GARRETT BILLS (4th) Powerhouse Wrestling Club
12U 98 Jax Shekleton (6th) IAWC
12U 108 Fletcher Mick (6th) Southern Iowa Outlaws
12U 117 Parker Casey (6th) High Altitude Wrestling Club
12U 117 Teague Bray (5th) River Bend Wrestling Club
14U 71 Jack Wallukait (6th) Ubasa Wrestling
14U 71 Katie Biscoglia (7th) Ubasa Wrestling
14U 77 Isaac Wignall (6th) Sebolt Wrestling Academy
14U 87 Elliott Gnewuch (6th) Eastern Iowa Wrestling Club
14U 97 Aiden Smith (8th) Sebolt Wrestling Academy
14U 97 Carter Pearson (8th) Sebolt Wrestling Academy
14U 97 Justis Jesuroga (7th) Sebolt Wrestling Academy
14U 97 Landen Davis (7th) Southern Iowa Outlaws
14U 97 Ryan Rider (8th) Moen Wrestling Academy
14U 102 Teague Smith (7th) Team valley
14U 102 Wil Oberbroeckling (7th) Sebolt Wrestling Academy
14U 106 Blake Fox (7th) Immortal Athletics WC
14U 106 Drew Anderson (6th) Powerhouse Wrestling Club
14U 110 Brody Warrick (6th) Sebolt Wrestling Academy
14U 114 Christian Dunning (7th) Clear Lake
14U 114 maximus riggins (8th) Moen Wrestling Academy
14U 119 JARRETT HANSEN (8th) Powerhouse Wrestling Club
14U 125 Dax Frey (7th) Ubasa Wrestling
14U 130 Kyler Knaack (8th) IAWC
14U 130 Reese Fauble (8th) Powerhouse Wrestling Club
14U 136 Jaxon Miller (7th) Ubasa Wrestling
14U 149 Broedy Collins (6th) Team valley
14U 187 Drake Gartin (7th) East Marshall
14U 187 Mason Koehler (7th) Powerhouse Wrestling Club
14U 250 cooper martinson (8th) Iron Rams Wrestling Club
16U 88 Tristin Hummel (RS So) Carlisle Wrestling
16U 94 Lucas Oldenkamp (8th) Team Valley Wrestling Club
16U 100 Ryker Graff (8th) Iron Rams Wrestling Club
16U 106 Angelo Di Pol (9th) MWC Wrestling Academy
16U 106 Bowen Downey (10th) Ubasa Wrestling
16U 106 Carson Doolittle (9th) Sebolt Wrestling Academy
16U 106 Maximus Brady (8th) High Altitude Wrestling Club
16U 106 Sevastian Soto (8th) Viking Wrestling Club
16U 106 Wyatt Stewart (10th) Albia
16U 113 Blake Gioimo (10th) DC Elite
16U 113 Kale Petersen (10th) Sebolt Wrestling Academy
16U 120 Caden Gibbons (8th) MasonCity
16U 120 Jashua Anglo (8th) High Altitude Wrestling Club
16U 120 Kael Kurtz (9th) Big Game Wrestling
16U 120 Logan Trenary (8th) Iron Rams Wrestling Club
16U 120 Parker Herzog (9th) Powerhouse Wrestling Club
16U 120 Tyce Clarken (8th) Humboldt Wildcats
16U 126 Kane Naaktgeboren (9th) Big game wrestling club
16U 126 Trevor Oberbroeckling (10th) IRRTC
16U 138 Jack Lewis (9th) Iron Rams Wrestling Club
16U 138 Kellen Smith (9th) Team valley
16U 145 Bas Diaz (8th) Waverly Area Wrestling Club
16U 145 Brendan Smith (10th) Dallas Center
16U 145 Henry Gelner (8th) Bonus Points
16U 145 Memphis Voelker (8th) Big game wrestling club
16U 145 Mike Baker (10th) Legends of Gold
16U 145 Sebastian Clear (RS Fr) SWIFT
16U 152 Aidan Thoma (10th) CIWC Team Intensity
16U 152 Dominic Tigner (8th) Moen Wrestling Academy
16U 152 Garrison Gillihan (9th) West Delaware wrestling club
16U 152 Nicholas Fox (10th) Immortal Athletics WC
16U 160 Ben Bryant (9th) Moen Wrestling Academy
16U 160 Brent Slade (9th) Moen Wrestling Academy
16U 160 Gabriel Carver (9th) High Altitude Wrestling Club
16U 170 Jon Wennerstrom (10th) Team Valley Wrestling Club
16U 170 Nicklas Martin (10th) Iron Rams Wrestling Club
16U 170 Seth Madden (9th) North Scott Wrestling Club
16U 182 Hayden Rieck (10th) Clear Lake
16U 195 McCrae Hagarty (10th) Waverly Area Wrestling Club
16U 195 Thaden Abbas (9th) Iron Rams Wrestling Club
16U 220 Jake Walker (10th) Waverly Area Wrestling Club
16U 220 Samuel Norris (9th) John R. Cook Wrestling Club (J
16U 285 Aiden McFadden (9th) NAJORT
16U 285 Brooks McFarland (9th) MWC Wrestling Academy
16U 285 Cameron Geuther (10th) Big game wrestling club
16U 285 David Borchers (10th) North Scott Wrestling Club
16U 285 Maddux Borcherding-Johnson (10th) Ubasa Wrestling
16U 285 Wyatt Smith (10th) Lisbon
Junior Freestyle 106 Gavin Jensen (10th) Big Game Wrestling
Junior Freestyle 120 carson less (10th) DC Elite
Junior Freestyle 120 McKinley Robbins (10th) Sebolt Wrestling Academy
Junior Freestyle 120 Trace Gephart (11th) North Scott
Junior Freestyle 126 Brayden Parke (10th) Sebolt Wrestling Academy
Junior Freestyle 126 Brodie Conner (10th) Albia
Junior Freestyle 126 Gable Porter (10th) Powerhouse Wrestling Club
Junior Freestyle 126 Garrett Funk (11th) IAWC
Junior Freestyle 126 Max Currier (10th) Team Valley Wrestling Club
Junior Freestyle 132 Carter Davis (11th) Moen Wrestling Academy
Junior Freestyle 132 Cooper Hanson (11th) Iron Rams Wrestling Club
Junior Freestyle 132 Dominik Ridout (11th) Sebolt Wrestling Academy
Junior Freestyle 132 Dustin Bohren (11th) Sebolt Wrestling Academy
Junior Freestyle 132 JACOB FISTLER (10th) Ubasa Wrestling
Junior Freestyle 132 Landan McManus (11th) Ames Area Wrestling Club
Junior Freestyle 132 tytan guerrero (11th) williamsburg raiders
Junior Freestyle 138 Andon Trout (10th) Moen Wrestling Academy
Junior Freestyle 138 Hagen Heistand (10th) Sebolt Wrestling Academy
Junior Freestyle 138 Jack Miller (10th) Young Guns
Junior Freestyle 138 Joel Jesuroga (11th) Sebolt Wrestling Academy
Junior Freestyle 138 Jorden Roberts (10th) Agoge Wrestling Club
Junior Freestyle 145 Carter Martinson (11th) Sebolt Wrestling Academy
Junior Freestyle 145 Hunter Garvin (11th) Big game wrestling club
Junior Freestyle 145 Jordan Vankham (10th) Team valley
Junior Freestyle 145 Ryder Downey (11th) Ubasa Wrestling
Junior Freestyle 152 Carson Martinson (11th) Sebolt Wrestling Academy
Junior Freestyle 152 Carter Rios (11th) Ubasa Wrestling
Junior Freestyle 152 Ryan Ott (11th) Big game wrestling club
Junior Freestyle 160 Andrew Haney (11th) Comet Wrestling Club
Junior Freestyle 160 Dreyzon Phillips (12th) Fort Dodge
Junior Freestyle 160 Gabe McGeough (11th) Combat/MFL MAR MAC
Junior Freestyle 160 Hunter Worthen (11th) Immortal Athletics WC
Junior Freestyle 160 Nicholas (Chance) Bockenstedt (12th) High Altitude Wrestling Club
Junior Freestyle 160 Nick Matthys (12th) Davenport
Junior Freestyle 160 Peyton Westlin (11th) North Scott
Junior Freestyle 160 Quinn Goodman (11th) Iron Rams Wrestling Club
Junior Freestyle 170 Aidan Udell (11th) Ubasa Wrestling
Junior Freestyle 170 Carson Babcock (12th) Immortal
Junior Freestyle 170 Harrison Gibson (10th) Iron Rams Wrestling Club
Junior Freestyle 170 Kadin Stutzman (11th) Powerhouse Wrestling Club
Junior Freestyle 170 Kam Royster (11th) DC Elite
Junior Freestyle 170 Tate Naaktgeboren (10th) Big game wrestling club
Junior Freestyle 182 Andrew Reed (11th) Iron Rams Wrestling Club
Junior Freestyle 182 Ashton Barker (12th) Big game wrestling club
Junior Freestyle 182 Greyson Gardner (11th) Dubuque Wrestling Club
Junior Freestyle 182 Griffin Gammell (11th) Sebolt Wrestling Academy
Junior Freestyle 195 AJ Petersen (10th) North Scott
Junior Freestyle 195 Wyatt Voelker (11th) Big game wrestling club
Junior Freestyle 220 Kalob Runyon (12th) Iron Rams Wrestling Club
Junior Freestyle 285 Hector Garcia (11th) Bonus Points Wrestling Club
10U-W 80 Aubrey Hoveland (4th) Mat Monkey Wrestling Club
12U-W 65 Kambree Westendorf (4th) Immortal Athletics WC
12U-W 85 Lilli Cooper (5th) Waverly Area Wrestling Club
14U-W 72 Katie Biscoglia (7th) Ubasa Wrestling
14U-W 79 Violet Diaz (6th) Waverly Area Wrestling Club
14U-W 119 Hayden Bratland (6th) High Altitude Wrestling Club
14U-W 127 Daniesha Watson (7th) Female Elite Wrestling
14U-W 145 Emma Peach (8th) Big game wrestling club
16U-W 94 Jillian Worthen (8th) Immortal Athletics WC
16U-W 94 Jillian Worthen (8th) Immortal Athletics WC
16U-W 94 Ryley Hartman (8th) Immortal Athletics WC
16U-W 106 Jasmine Luedtke (7th) Sebolt Wrestling Academy
16U-W 112 Jalynn Goodale (10th) Caveman
16U-W 117 Leah Chandler (9th) Chariton
16U-W 122 Cadence Bushong (8th) Moen Wrestling Academy
16U-W 122 Emily Lundvall (9th) Powerhouse Wrestling Club
16U-W 138 Joselyn McCunn (9th) SWIFT
16U-W 138 Lilly Luft (10th) Immortal Athletics WC
16U-W 138 Sydney Muller (10th) Caveman
16U-W 164 Bella Porcelli (9th) Iron Rams Wrestling Club
Junior Girls 127 Emma Grimm (12th) Immortal Athletics WC
Junior Girls 144 Leah Stagg (10th) Ames Area Wrestling Club
Junior Girls 152 Emma Barker (11th) Big game wrestling club
Junior Girls 200 Rachel Eddy (10th) DC Elite

By Ross Bartachek (@rossbchek)

Lead Editor of IA Wrestle

Leave a Reply