Class 3A Semifinal Matchups

3A-106

  • #1 Ryder Block (Waverly-Shell Rock) vs #6 Dustin Bohren (Bettendorf)
  • #2 Brandon O`Brien (Linn-Mar – Marion) vs #3 Nathanael Jesuroga (Southeast Polk)

3A-113

  • #2 Trever Anderson (Ankeny) vs #4 Ryder Downey (Indianola)
  • #3 Blaine Frazier (Notre Dame/W.B./Danville) vs #1 Bailey Roybal (Waverly-Shell Rock)

3A-120

  • #1 Drake Ayala (Fort Dodge) vs #5 Adler Kramer (Dubuque – Hempstead)
  • #3 Thurman Christensen (Waukee) vs #2 Austin Kegley (Prairie – Cedar Rapids)

3A-126

  • #1 Cullan Schriever (Mason City) vs \#5 Grant Harbour (Norwalk)
  • #4 Bryce Parke (Linn-Mar – Marion) vs #2 Carson Taylor (Fort Dodge)

3A-132

  • #2 Aiden Riggins (Waverly-Shell Rock) vs #3 Brock Espalin (Des Moines – East)
  • #4 Joel Jesuroga (Southeast Polk) vs #1 Hunter Garvin (IC West)

3A-138

  • #1 Caleb Rathjen (Ankeny) vs #4 Christian Stanek (Xavier – Cedar Rapids)
  • #3 Grifen Molle (Notre Dame/W.B./Danville) vs #2 Dreyzon Phillips (Fort Dodge)

3A-145

  • #1 Deven Strief (North Scott – Eldridge) vs #5 Graham Gambrall (IC West)
  • #8 Brandon Mills (Fort Dodge) vs #3 Sam Kallem (Ankeny)

3A-152

  • #1 Eli Loyd (Pleasant Valley) vs #3 Caleb Corbin (Valley – WDM)
  • #2 Cody Anderson (Waukee) vs #5 Evan Yant (Waverly-Shell Rock)

3A-160

  • #1 Caleb Helgeson (Johnston) vs #2 Ben Kueter (IC High)
  • #4 Tate Naaktgeboren (Linn-Mar – Marion) vs #7 Carter Proffitt (Waverly-Shell Rock)

3A-170

  • #9 Bradley Hill (Bettendorf) vs #5 Ryan Plummer (Linn-Mar – Marion)
  • #3 McCrae Hagarty (Waverly-Shell Rock) vs #2 Mickey Griffith (Des Moines – Lincoln)

3A-182

  • #2 Griffin Gammell (Waukee) vs #7 Taner Harvey (Boone)
  • #3 Blake Underwood (Valley – WDM) vs #1 Will Hoeft (IC West)

3A-195

  • #1 Gabe Christenson (Southeast Polk) vs #5 Tyreese Johnson (Davenport – West)
  • #3 Ashton Stoner-DeGroot (Prairie – Cedar Rapids) vs #2 Levi Egli (Fort Dodge)

3A-220

  • #2 Gage Linahon (Newton) vs #5 C.J. Stillman (Valley – WDM)
  • A#10 Hunter Randall (Clinton) vs #1 Brayden Wolf (Waverly-Shell Rock)

3A-285

  • #1 Griffin Liddle (Bettendorf) vs #4 Jordan Anderson (Marshalltown)
  • #5 Maddux Borcherding-Johnson (Norwalk) vs #3 Gabriel Greenlee (Ames)
Advertisements