IAwrestle 2A Team and Individual Rankings (1/16/18)

Tournament Team Rankings
1 New Hampton (7)
2 Dubuque Wahlert (5)
3 Ballard (4)
4 West Liberty (4)
5 South Tama (5)
6 Webster City (5)
7 Davenport Assumption (2)
8 Centerville (3)
9 PCM Monroe (4)
10 Clarion-Goldfield (5)
Individual Rankings
106 Wrestler School Class
1 Jarod Kadel Columbus Community Jr
2 Matthew Lewis Centerville Fr
3 Keaton Zeimet Central Dewitt Fr
4 Averee Abben Osage Fr
5 Jacob Mielke Pocahontas Area Jr
6 Colby Lillegard Bondurant-Farrar So
7 Benjamin Schmitz Kuemper Catholic So
8 Mason Hill Cherokee, Washington Jr
9 Trey Allen Winterset Jr
10 Johnny Hua MOC Floyd Valley So
113
1 Andrew Flora ADM Jr
2 Nathaniel Genobana Centerville Fr
3 Kain Luensman Monticello Fr
4 Brock Beck Grinnell So
5 Ryan Clark Mt Vernon Jr
6 Payton Drake PCM Monroe So
7 Colby Wiederholt Van Meter/Earlham So
8 Trestin Sales Eddyville-Blakesburg-Fremont Fr
9 Jake Nieman OA-BCIG So
10 Kyzer Engen Decorah So
120
1 Aden Reeves Albia Jr
2 Drake Doolittle Webster City Jr
3 Kaden Anderlik Cresco, Crestwood Jr
4 Jack Thomsen Union, Laporte City So
5 Grayson Kesterson Williamsburg Sr
6 Caleb Fuessley Center Point-Urbana Jr
7 Zeb Gnida Solon So
8 Kurtis Krager OA-BCIG Sr
9 Jack Gaukel Sergeant Bluff-Lutton Fr
10 Carson Babcock NHTV, New Hampton Fr
126
1 Eric Faught Clear Lake Jr
2 Shea Ruffridge Pocahontas Area Sr
3 Phillip Ihde Decorah Sr
4 Jalen Schropp Williamsburg So
5 Kayden Kauzlarich Centerville So
6 Hunter Pfantz West Marshall Sr
7 Mason Cleveland NHTV, New Hampton Jr
8 Carter Weeks Vinton Shellsburg Sr
9 Conner Johnson Clarion-Goldfield Sr
10 Morgan Rowley Anamosa Sr
132
1 Matt Robertson Davenport Assumption Sr
2 Will Esmoil West Liberty So
3 Gable Sieperda Central Lyon GLR Sr
4 Gabe Ruepke Chariton Sr
5 Brady Fritz South Tama Sr
6 Alex Hanna Eddyville-Blakesburg-Fremont Sr
7 Chase McLaren Atlantic Jr
8 Chase Luensman Monticello Jr
9 Carson Hartnett Webster City Sr
10 Luke Radeke Vinton Shellsburg Jr
138
1 Michael Blockhus NHTV, New Hampton Sr
2 Jarrett Miller Ballard Sr
3 Tanner Probasco South Tama Sr
4 Easton Graff Sergeant Bluff-Lutton Jr
5 Adam Hansen Center Point-Urbana So
6 Coy Ruess West Liberty Jr
7 Dominick Morris Albia Jr
8 Matthew Doyle Independence So
9 Dylin Harberts Chariton Sr
10 Kruise Kiburz Winterset So
145
1 Noah Fye NHTV, New Hampton Sr
2 Tanner Abbas Clarion-Goldfield Sr
3 Ryan Steffen Cresco, Crestwood Sr
4 Mitchel Swank Creston, Orient Macksburg Sr
5 Sage Walker Eddyville-Blakesburg-Fremont So
6 Jake Recker Dyersville Beckman Sr
7 Joey Busse Humboldt Jr
8 Klayton Keller Saydel Sr
9 Scott Betterton Vinton Shellsburg Jr
10 Colton Vest South Tama Sr
152
1 Isaac Judge South Tama Sr
2 Skyler Noftsger Ballard Jr
3 Mitchel Mangold West Delaware Jr
4 Baylor Crigger Camanche Jr
5 Joe Kelly West Liberty Sr
6 Austin Rozeboom Boyden Hull/Rock Valley Sr
7 Kyler Rieck Spirit Lake Park Jr
8 Nolan Harsh ADM Jr
9 Caleb Swalla Van Meter/Earlham So
10 Joe Hollinrake Knoxville Sr
160
1 Josh Ramirez Dubuque Wahlert Sr
2 Luke Hageman Dyersville Beckman Sr
3 Wes Cummings PCM Monroe Jr
4 Paul Ryan Mount Vernon Jr
5 Tate Battani Ballard Sr
6 Zach Williams Osage So
7 Cale Reicks NHTV, New Hampton Sr
8 Colter Bye Cresco, Crestwood Jr
9 Reymundo Vasquez Clarion-Goldfield Sr
10 Luke Martin Bishop Heelan Catholic Jr
170
1 Kolton Bartow Dubuque Wahlert Sr
2 Lucas Roland PCM Monroe Jr
3 Noah Glaser NHTV, New Hampton Sr
4 Tristin Westphal-Edwards Washington Jr
5 Tyler Zeimen Cherokee Sr
6 Tristan Hansmeier Waukon Sr
7 Lincoln Coakley Estherville Lincoln Central Jr
8 Zane Williams Webster City Sr
9 Mason Carpenter Clarion-Goldfield Sr
10 Noah Bandstra East Marshall Jr
182
1 Julien Broderson Davenport Assumption Jr
2 Kyler Fisher Southeast Valley Jr
3 Ben Lee Ballard Sr
4 Thomas Bentley Red Oak Jr
5 Luke Jenness Sheldon Jr
6 Dalton Rosenberg South Tama Sr
7 Mike Hoyle Solon Jr
8 Jarron Trausch PCM Monroe Jr
9 Owen Grover Dyersville Beckman Jr
10 Conner Huss MOC-Floyd Valley Sr
195
1 Bryce Esmoil West Liberty Sr
2 Cody Fisher Woodward Granger So
3 Nick Foss Harlan Sr
4 Harrison Goebel West Delaware Sr
5 Nick Smith Central Dewitt Sr
6 Matthew Landsperger Knoxville Sr
7 Josh Holub Williamsburg Sr
8 Blake Anderson OA-BCIG Sr
9 Camron Woodley Mt Vernon Sr
10 Declan Duffy Dubuque Wahlert Sr
220
1 Boone McDermott Dubuque Wahlert Sr
2 Jordan Baumler North Fayette Valley Sr
3 Dakota Powell Spirit Lake Park Jr
4 Tyler Anderson OA-BCIG Sr
5 Areon Day NHTV, New Hampton Sr
6 Hunter Crawford Independence Sr
7 James Cherry Webster City Sr
8 Kolby Snodgrass Camanche Sr
9 Tyler Courtier Shenandoah Jr
10 Zach Wegmann Solon Sr
285
1 John McConkey Atlantic Sr
2 Cooper Lawson Webster City Sr
3 Tyler Linderbaum Solon Sr
4 Dominick Etherington Algona Sr
5 Spencer Trenary Clarion, Goldfield Jr
6 Brendon Lunsford Fairfield Sr
7 Blake Bradley Dubuque Wahlert Sr
8 Jacob Knutson Crestwood, Cresco Sr
9 Justin Jones Humboldt Jr
10 Kobe Clayborne Bishop Heelan Catholic So
Advertisements