IAwrestle 2A Team and Individual Rankings (12/19/17)

Tournament Team Rankings
1 New Hampton (7)
2 Dubuque Wahlert (5)
3 West Liberty (4)
4 South Tama (5)
5 Ballard (4)
6 Webster City (5)
7 PCM Monroe (6)
8 Davenport Assumption (2)
9 Clarion-Goldfield (5)
10 Williamsburg (3)
Individual Rankings
106 Wrestler School Class
1 Jarod Kadel Columbus Community Jr
2 Matthew Lewis Centerville Fr
3 Keaton Zeimet Central Dewitt Fr
4 Averee Abben Osage Fr
5 Sam Nelson Clear Lake Fr
6 Jacob Mielke Pocahontas Area Jr
7 Trey Allen Winterset Jr
8 Johnny Hua MOC Floyd Valley So
9 Riley Anderson Bondurant-Farrar Fr
10 Landon Fenton PCM Monroe Fr
113
1 Grayson Kesterson Williamsburg Sr
2 Andrew Flora ADM Jr
3 Brock Beck Grinnell So
4 Payton Drake PCM Monroe So
5 Nathaniel Genobana Centerville Fr
6 Kain Luensman Monticello Fr
7 Ryan Clark Mt Vernon Jr
8 Jake Nieman OA-BCIG So
9 Kyzer Engen Decorah So
10 Joe Sullivan Osage So
120
1 Aden Reeves Albia Jr
2 Drake Doolittle Webster City Jr
3 Kaden Anderlik Cresco, Crestwood Jr
4 Caleb Fuessley Center Point-Urbana Jr
5 Zeb Gnida Solon So
6 Carter Weeks Vinton Shellsburg Sr
7 Jack Thomsen Union, Laporte City So
8 Carson Babcock NHTV, New Hampton Fr
9 Kurtis Krager OA-BCIG Sr
10 Ben Emrich Tipton Sr
126
1 Eric Faught Clear Lake Jr
2 Shea Ruffridge Pocahontas Area Sr
3 Brett Hammel Keokuk Sr
4 Phillip Ihde Decorah Sr
5 Jalen Schropp Williamsburg So
6 Kayden Kauzlarich Centerville So
7 Hunter Pfantz West Marshall Sr
8 Morgan Rowley Anamosa Sr
9 Mason Cleveland NHTV, New Hampton Jr
10 Landon Turner Albia So
132
1 Matt Robertson Davenport Assumption Sr
2 Will Esmoil West Liberty So
3 Gable Sieperda Central Lyon GLR Sr
4 Gabe Ruepke Chariton Sr
5 Chase Luensman Monticello Jr
6 Brady Fritz South Tama Sr
7 Chase McLaren Atlantic Jr
8 Conner Johnson Clarion-Goldfield Sr
9 Jack West Winterset So
10 Luke Radeke Vinton Shellsburg Jr
138
1 Michael Blockhus NHTV, New Hampton Sr
2 Jarrett Miller Ballard Sr
3 Tanner Probasco South Tama Sr
4 Alex Hanna Eddyville-Blakesburg-Fremont Sr
5 Easton Graff Sergeant Bluff-Lutton Jr
6 Matthew Doyle Independence So
7 Coy Ruess West Liberty Jr
8 Carson Hartnett Webster City Sr
9 Colby Tool PCM Monroe Fr
10 Kruise Kiburz Winterset So
145
1 Noah Fye NHTV, New Hampton Sr
2 Tanner Abbas Clarion-Goldfield Sr
3 Ryan Steffen Cresco, Crestwood Sr
4 Mitchel Swank Creston, Orient Macksburg Sr
5 Colton Vest South Tama Sr
6 Sage Walker Eddyville-Blakesburg-Fremont So
7 Jake Recker Dyersville Beckman Sr
8 Joey Busse Humboldt Jr
9 Klayton Keller Saydel Sr
10 Joe Hollinrake Knoxville Sr
152
1 Isaac Judge South Tama Sr
2 Joe Kelly West Liberty Sr
3 Skyler Noftsger Ballard Jr
4 Mitchel Mangold West Delaware Jr
5 Austin Rozeboom Boyden Hull/Rock Valley Sr
6 Baylor Crigger Camanche Jr
7 Kyler Rieck Spirit Lake Park Jr
8 Nolan Harsh ADM Jr
9 Dakota Boyer Eddyville-Blakesburg-Fremont Sr
10 Scott Betterton Vinton Shellsburg Jr
160
1 Josh Ramirez Dubuque Wahlert Sr
2 Luke Hageman Dyersville Beckman Sr
3 Wes Cummings PCM Monroe Jr
4 Paul Ryan Mount Vernon Jr
5 Tate Battani Ballard Sr
6 Reymundo Vasquez Clarion-Goldfield Sr
7 Cale Reicks NHTV, New Hampton Sr
8 Zach Williams Osage So
9 Colter Bye Cresco, Crestwood Jr
10 Luke Martin Bishop Heelan Catholic Jr
170
1 Kolton Bartow Dubuque Wahlert Sr
2 Lucas Roland PCM Monroe Jr
3 Noah Glaser NHTV, New Hampton Sr
4 Tristin Westphal-Edwards Washington Jr
5 Tyler Zeimen Cherokee Sr
6 Lincoln Coakley Estherville Lincoln Central Jr
7 Tristan Hansmeir Waukon Sr
8 Zane Williams Webster City Sr
9 Mason Carpenter Clarion Goldfield Sr
10 Kyle Owens Shenandoah Sr
182
1 Julien Broderson Davenport Assumption Jr
2 Kyler Fisher Southeast Valley Jr
3 Ben Lee Ballard Sr
4 Thomas Bentley Red Oak Jr
5 Luke Jenness Sheldon Jr
6 Dalton Rosenberg South Tama Sr
7 Mike Hoyle Solon Jr
8 Jarron Trausch PCM Monroe Jr
9 Owen Grover Dyersville Beckman Jr
10 Kolton Bus Central Lyon GLR Jr
195
1 Bryce Esmoil West Liberty Sr
2 Cody Fisher Woodward Granger So
3 Matthew Landsperger Knoxville Sr
4 Nick Foss Harlan Sr
5 Nick Smith Central Dewitt Sr
6 Harrison Goebel West Delaware Sr
7 Josh Holub Williamsburg Sr
8 Blake Anderson OA-BCIG Sr
9 Camron Woodley Mt Vernon Sr
10 Declan Duffy Dubuque Wahlert Sr
220
1 Jordan Baumler North Fayette Valley Sr
2 Boone McDermott Dubuque Wahlert Sr
3 Dakota Powell Spirit Lake Park Jr
4 Tyler Anderson OA-BCIG Sr
5 Areon Day NHTV, New Hampton Sr
6 Hunter Crawford Independence Sr
7 James Cherry Webster City Sr
8 Kolby Snodgrass Camanche Sr
9 Tyler Courtier Shenandoah Jr
10 Zach Wegmann Solon Sr
285
1 John McConkey Atlantic Sr
2 Cooper Lawson Webster City Sr
3 Tyler Linderbaum Solon Sr
4 Dominick Etherington Algona Sr
5 Spencer Trenary Clarion, Goldfield Jr
6 Brendon Lunsford Fairfield Sr
7 Blake Bradley Dubuque Wahlert Sr
8 Justin Jones Humboldt Jr
9 Jacob Knutson Crestwood, Cresco Sr
10 Kobe Clayborne Bishop Heelan Catholic So
Advertisements

One thought on “IAwrestle 2A Team and Individual Rankings (12/19/17)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s