3A Quarter-Final Match-ups

106 – #3 Jakob Allison (Waukee) vs Alec Clark (Ottumwa)
106 – # 9 Gauge Perrien (SE Polk) vs #6 Paxton Whiteaker (Lewis Central)
106 – #1 Brody Teske (Ft Dodge) vs #7 Harlan Steffensmeier (Fort Madison)
106 – #5 Marcus England (Prairie, CR) vs #2 McGwire Midkiff (CB Thomas Jefferson)

113 – #3 Brenden Baker (CR Jefferson) vs #1 Jack Wagner (Bettendorf)
113 -#7 Zane Mulder (Dallas Center-Grimes) vs Aaron Stumpf (Iowa City West)
113 – #5 Austin Yant (Waverly-Shell Rock) vs Ethan Ksiazek (Johnston)
113 – #4 Tristan Lara (Ft Dodge) vs #10 Brant O’Shea (Keokuk)

120 – #1 Jacob Schwarm (Bettendorf) vs #2 Tanner Rohweder (Iowa City West)
120 – Adam Brown (SE Polk) vs Erik Birnbaum (Ft Dodge)
120 – #6 Nolan Hormidko (CR Kennedy) vs #4 Grant Stotts (WDM Valley)
120 – #7 Donny Allaway (LeMars) vs #5 Noah Ajram (Linn-Mar)

126 – Camiran Sadeghi (Keokuk) vs #4 Sam Uthoff (Prairie, CR)
126 – #5 Joel Shapiro (WDM Valley) vs #1 Nolan Hellickson (SE Polk)
126 – #7 Skylar DeJong (Oskaloosa) vs Nathan Feldman (Dubuque Hempstead)
126 – Blake Halstead (Cedar Falls) vs #2 Jackson Gallagher (Bettendorf)

132 – #7 Tanner Hocker (Fort Madison) vs #3 Nathan Sands (Waverly-Shell Rock)
132 – #8 Zach Barnes (SE Polk) vs #2 Paul Glynn (Bettendorf)
132 – #10 Nathan Cary (Ottumwa) vs #6 Michael Zachary (Dowling Catholic)
132 – #1 Henry Pohlmeyer (Johnston) vs #5 Spencer Nevills (Pleasant Valley)

138 – #3 Josh Wenger (Prairie, CR) vs Sam Kastle (Carroll)
138 – #8 Chase Seaney (Fort Madison) vs Mac Southard (Lewis Central)
138 – #1 Daniel Kelly (Cedar Falls) vs #6 Merrick Purcell (Dowling Catholic)
138 – #2 Keegan Shaw (SE Polk) vs #4 Colton Clingenpeel (CB Thomas Jefferson)

145 – #6 Christian Foote (Pleasant Valley) vs #5 Jack Koethe (WDM Valley)
145 – Ali Al-Mabuk (Cedar Falls) vs #2 Aaron Meyer (SE Polk)
145 – #1 Fredy Stroker (Bettendorf) vs #3 Matt Wempen (Linn-Mar)
145 – #10 Mac Spotts (Mason City) vs Alec Helmkamp (Ankeny Centennial)

152 – #1 Josh Davis (DM East) vs #3 Jacob Woodard (Bettendorf)
152 – #4 Briar Dittmer (SE Polk) vs #6 Connor Coyle (Sioux City North)
152 – #7 Marcus Coleman (Ames) vs Garrett Grimshaw (Burlington)
152 – #2 Toby Northrup (Linn-Mar) vs #5 Matt Malcom (Glenwood)

160 – #8 Luke Sedlacek (CR Jefferson) vs #1 Dayton Racer (Bettendorf)
160 – #4 Anthony Sherry (Glenwood) vs Shea Hartzler (Linn-Mar)
160 – #2 Bryce Steiert (Waverly-Shell Rock) vs #5 Jakubb Fahrenkrug (North Scott)
160 – #7 Jonah Egli (Ft Dodge) vs Carter Kramer (Dubuque Hempstead)

170 – #5 Dillon Chase (Clinton) vs #3 John Milani (Iowa City West)
170 – #6 Josh Edel (Marshalltown) vs #1 Isaiah Patton (Dowling Catholic)
170 – Quallan Phillips (Waterloo East) vs #8 Casey Crawford (Indianola)
170 – Ross Simms (Ankeny) vs #2 Max Lyon (Epworth, Western Dubuque)

182 – #3 (195) Donovan Doyle (Iowa City West) vs #5 Jarod Cadena (Prairie, CR)
182 – #10 Rocky Lombardi (WDM Valley) vs #4 John Ware (Ankeny Centennial)
182 – #1 Dakota Shaw (Keokuk) vs #3 Mitch Otto (Sioux City East)
182 – #6 Kelly May (CR Jefferson) vs #9 David Carr (Pleasant Valley)

195 – Gabe Berrera (Sioux City North) vs #9 Joe Brett (Dowling Catholic)
195 – #5 Deion Mikesell (SE Polk) vs #8 Taylor Mehman (Prairie, CR)
195 – Zach Haggstrom (Glenwood) vs #1 Sam Cook (Ft Dodge)
195 – Duncan Lee (Newton) vs #2 Colin Kreiter (North Scott)

220 – #1 Gannon Gremmel (Dubuque Hempstead) vs #2 Cordell Eaton (North Scott)
220 – #9 Christian Heimer (Ankeny Centennial) vs #5 Brady Smith (WDM Valley)
220 – #7 Dylan Hoefler (Epworth, Western Dubuque) vs #4 Cole Baker (Dallas Center-Grimes)
220 -#3 Ethan Andersen (SE Polk) vs Nathan Jacobsen (Waukee)

Hwt – #10 Wyatt Wriedt (North Scott) vs #4 Jake Heinrich (Urbandale)
Hwt – #9 Ryan Egley (Keokuk) vs #1 Jake Marnin (SE Polk)
Hwt – #3 Tyler Clark (Clinton) vs #5 Ad Edwards (DM North/Hoover)
Hwt – #2 Dalton Kuehl (CR Jefferson) vs #7 Collin Olson (Ankeny Centennial)