Photo by Cam Kramer

106

#1 Kale Petersen (West Fork, Sheffield) vs #6 Caleb Coffin (Don Bosco, Gilbertville)
#5 Kendrick Huck (Nashua-Plainfield) vs #2 Eli Becerra (Missouri Valley)

113

#2 Garret Rinken (Nashua-Plainfield) vs #4 Donavon Hanson (West Bend-Mallard)
#3 Dawson Schmit (Wapsie Valley, Fairbank) vs #1 Braden Graff (West Sioux, Hawarden)

120

#1 Marcel Lopez (New London) vs #3 Garrett Funk (Don Bosco, Gilbertville)
#4 Jace Rose (Riverside, Oakland) vs #2 Brandon Paez (Lisbon)

126

#1 Beau Klingensmith (Woodbury Central, Moville) vs #5 Stevie Barnes (Underwood)
#3 Cameron Clark (West Sioux, Hawarden) vs #6 Cade Siebrecht (Lisbon)

132

#1 Aidan Noonan (Cascade, W. Dubuque) vs #5 Mikey Baker (West Sioux, Hawarden)
#2 Hagen Heistand (Logan-Magnolia) vs #4 Gable Porter (Underwood)

138

#1 Kael Brisker (Wilton) vs #8 Karter Krapfl (Hudson)
#3 Wyatt Reisz (Logan-Magnolia) vs #2 Cullen Koedam (West Sioux, Hawarden)

145

#1 Robert Avila Jr. (Lisbon) vs #5 Trae Ehlen (Mount Ayr)
#2 Dominic Lopez (New London) vs #3 Cael Rahnavardi (Don Bosco, Gilbertville)

152

#2 Briar Reisz (Logan-Magnolia) vs #3 Lawson Losee (Riceville)
#6 TJ Lau (East Buchanan, Winthrop) vs #1 Maximus Magayna (Columbus Catholic)

160

#3 Casey Hanson (Lake Mills) vs #2 Cael Frost (Don Bosco, Gilbertville)
#1 Tate Entriken (Hudson) vs #5 Gabe McGeough (MFL, MarMac)

170

#1 Cade Tenold (Don Bosco, Gilbertville) vs #7 Cael McLaren (St. Albert, C.B.)
#5 Max Kohl (Lisbon) vs #3 Blake McAlister (South Central Calhoun)

182

#1 Carson Tenold (Don Bosco, Gilbertville) vs #4 Carson Lynott (West Sioux, Hawarden)
#3 Elijah Wagner (Lake Mills) vs #2 Jackson Dewald (Westwood, Sloan)

195

Owen Huehnergarth (Beckman Catholic, Dyersville) vs #11 Blake Brocka (Tripoli)
#9 Cedric Yoder (Don Bosco, Gilbertville) vs #1 Tristan Mulder (Western Christian, Hull)

220

#1 Cole Clark (Lisbon) vs #4 Jared Thiry (Don Bosco, Gilbertville)
#3 Tallen Myers (Southwest Valley) vs #2 Derek Anderson (Hinton)

285

#1 Chet Buss (North Butler-Clarksville) vs #4 Brant Baltes (Lisbon)
#5 Rex Johnsen (Logan-Magnolia) vs #2 Dane Johnson (Pocahontas Area)

One thought on “Class 1A Semifinal Matches – 2021”

Leave a Reply