Teams + Match Order for Night of Conflict

When: Girls Sept 25th | Boys Sept 26th
Where: The Arena, 4501 Southern Hills Drive, Sioux City, Iowa 51106, United States
Start Times: Doors Open 4:00PM | Event 6:30PM
Tickets: NightofConflict.com
Watch: Rokfin $10
Rules: High School Rules with Push Out Rule

Team Barbarian Red vs Team Barbarian Blue
Men’s Matches (9/26) – 6:30 PM Start (Doors open at 4PM)

1. #2 Dreyzon Phillips (Fort Dodge) vs #1 Cael Rahnavardi (Don Bosco)

2. #2 Bryce Parke (Linn-Mar) vs #5 Mikey Baker (West Sioux)

3. #1 Taner Harvey (Boone) vs #2 Wyatt Voelker (West Delaware)

4. #2 McKinley Robbins (Greene County) vs #1 Carter Schmidt (Belgrade, MT)

5. #2 Cole Whitehead (Center Point-Urbana) vs #3 Braden Graff (West Sioux)

6. #2 Hagen Heistand (Logan-Magnolia) vs #1 Dyson Kunz (Central City, NE)

7. #1 Trever Anderson (Ankeny) vs #1 Caleb Coyle (Millard South, NE)

8. #1 Bailey Roybal (Waverly-Shell Rock) vs #2 Beau Klingensmith (Woodbury Central, Moville)

9. #1 Joel Jesuroga (Southeast Polk) vs #1 Tyler Antoniak (Millard South, NE)

10. #1 Jack Gaukel (Sergeant Bluff-Luton) vs #2 Tate Naaktgeboren (Linn-Mar)

11. #1 Ben Kueter (Iowa City, City High) vs #1 Mickey Griffith (Des Moines-Lincoln)

12. #1 Aidan Noonan (Cascade) vs #1 Garrett Grice (Bellevue East, NE)

13. #1 Ryder Block (Waverly-Shell Rock) vs #1 Gable Porter (Underwood)

14. #1 Nate Jesuroga (Southeast Polk) vs #1 Tyler Wells (Princeton, MM)

15. #1 Robert Avila (Lisbon) vs #1 Alek Martin (St. Paris Graham, OH)

 

Women’s Matches (9/25) – 6:30 PM Start (Doors open at 4PM)

1. #9 Anna Sondall (Boone) vs #7 Mariah Webster (Colfax-Mingo)

2. #5 Moorea Brown (Center Point-Urbana) vs Izzy Deeds (Ridge View)

3.#3 Adyson Lundquist (Southwest Valley) vs #5 Jalynn Goodale (Osage)

4. #6 Bella Canada (AHSTW) vs #3 Abby Boehm (North Fayette Valley)

5. #4 Raelynn Strelow (Cedar Falls) vs #2 Olivia Hamma (Davenport Central)

6. #3 Morgan Griffin (Sioux Central) vs #7 Maddy Buffum (Missouri Valley)

7. #3 Toyia Griffith (Nashua-Plainfield) vs #1 Val Boleyn (North Fayette Valley)

8. #3 Alexis Ross (Fort Dodge) vs #3 Regan Griffith (North Fayette Valley)

9. #5 Sophie Barnes (Lewis Central) vs #1 Sydney Park (Davenport Assumption)

10. #2 Emma Grimm (Osage) vs #1 Meridian Snitker (Waukon)

11. #1 Jannell Avila (Lisbon) vs Madison Diaz (Waverly-Shell Rock)

12. #1 Millie Peach (Iowa Valley-Marengo) vs #1 Zeriah George (Winnebago, NE)

Leave a Reply