Class 1A Semifinal Matchups

Kael Brisker - Wilton

1A-106

  • #8 Dawson Schmit (Wapsie Valley-Fairbank) vs #5 Jaiden Moore (Don Bosco, Gilbertville)
  • #2 Garret Rinken (Nashua-Plainfield) vs #1 Gable Porter (Underwood)

1A-113

  • #3 Clayton McDonough (Central Springs) vs #6 Jace Rose (Riverside, Oakland)
  • #2 Braden Graff (West Sioux-Hawarden) vs #1 Marcel Lopez (New London)

1A-120

  • #5 Brandon Paez (Lisbon) vs #9 Trey Lashbrook (AGWSR-Ackley)
  • #6 Damon Huston (Midland-Wyoming) vs #4 Garrett Funk (Don Bosco, Gilbertville)

1A-126

  • #1 Adam Allard (West Sioux Hawarden) vs #5 Kael Brisker (Wilton)
  • #3 Beau Klingensmith (Woodbury Central-Moville) vs #2 Aidan Noonan (Cascade )

1A-132

  • #1 Robert Avila Jr. (Lisbon) vs #4 Cullen Koedam (West Sioux-Hawarden)
  • #2 Cole Cassady (Martensdale-St. Mary`s) vs #3 Easton Larson (Don Bosco, Gilbertville)

1A-138

  • #1 Cael Happel (Lisbon) vs #6 Jace Mulder (Western Christian-Hull)
  • #5 Dominic Lopez (New London) vs #2 Logan James (Underwood)

1A-145

  • #2 Cael Rahnavardi (Don Bosco, Gilbertville) vs #5 Lawson Losee (Riceville)
  • #3 Daniel Meeker (Wapello) vs #1 Nick Hamilton (Underwood)

1A-152

  • #2 Marshall Hauck (Lisbon) vs #3 Blake Thomsen (Underwood)
  • #4 Cael Frost (Don Bosco, Gilbertville) vs #1 Briar Reisz (Logan-Magnolia)

1A-160

  • #1 Cade Tenold (Don Bosco, Gilbertville) vs #3 Elijah Wagner (Lake Mills)
  • #6 Blake McAlister (South Central Calhoun) vs #2 Benjamin Smith (Iowa Valley-Marengo)

1A-170

  • #1 Ethan Fulcher (Hudson) vs #5 Bryson Freeberg (Tri-Center-Neola)
  • #3 Tristan Mulder (Western Christian-Hull) vs #2 Carson Tenold (Don Bosco, Gilbertville)

1A-182

  • #1 Thomas Even (Don Bosco, Gilbertville) vs #4 Coy Baker (Wilton)
  • #3 Carson Lynott (West Sioux-Hawarden) vs #2 Treyton Cacek (GT-RA)

1A-195

  • #2 Tate Hagen (West Hancock-Britt) vs Derek Anderson (Hinton)
  • #4 Rowan Udell (Regina, Iowa City) vs #1 Cole Clark (Lisbon)

1A-220

  • #2 Joel Mendoza (Eagle Grove) vs #3 Blake Haub (Ogden)
  • #7 Tyler Thurston (North Cedar-Stanwood) vs #4 Ethan Allie (Belle Plaine)

1A-285

  • #5 Barrett Pitt (Logan-Magnolia) vs #1 Chet Buss (North Butler-Clarksville)
  • #2 Ryley Snell (Interstate 35, Truro) vs #3 Chandler Redenius (West Hancock-Britt)
Advertisements