Unranked Wrestlers that Placed at State

Stats compiled by Dan Roland

Hudson’s Cam Fulcher went from unranked to state champ last month

Class Weight Place Rank Wrestler
1A 220 1 Cam Fulcher of Hudson
1A 145 3 Colin Schrader of Wapsie Valley, Fairbank
2A 106 4 Kolten Crawford of Union, La Porte City
3A 138 4 Carter Schmidt of Norwalk
2A 138 4 Colby Tool of PCM
3A 182 4 Zach Needham of Dallas Center-Grimes
1A 182 4 Trevor Carey of Panorama-Panora
3A 120 5 Carter Logue of Carlisle
1A 160 5 Ethan Fulcher of Hudson
2A 182 5 Hunter Maitland of AP-GC
2A 195 5 Kade Hambly of Clear Lake
1A 195 5 Jake Jennett of Lisbon
1A 113 6 Daltin Roest of Manson Northwest Webster
3A 120 6 Thomas Edwards of Johnston
1A 132 6 Koby Hanson of Manson Northwest Webster
1A 145 6 Nicholas Martin of Moravia
2A 152 6 Zack Bevans of Solon
2A 160 6 Cavin Malloy of Williamsburg
3A 182 6 Derek Horak of Prairie, Cedar Rapids
1A 182 6 Manning Kuboushek of South Winneshiek, Calmar
2A 195 6 Dalton Chipp of Hampton-Dumont
3A 285 6 Guy Snow of Iowa City, West
3A 106 7 Rheiner Stahlbaum of Johnston
1A 106 7 Jack Ramaker of Lake Mills
2A 113 7 Taylor Kolthoff of SH-BCLUW
1A 120 7 Dillon Lynott of West Sioux
2A 126 7 John Crowley of Tipton
3A 132 7 Spencer Anderson of Ankeny
2A 138 7 Brennan Todd of Bishop Heelan Catholic
2A 152 7 Dylan Koresh of Charles City
1A 152 7 Keaton Baayen of Pekin
1A 160 7 John Ebaugh of Denver
2A 170 7 Jack Neuhaus of West Delaware, Manchester
1A 195 7 Brock Meyer of Sumner-Fredericksburg
3A 220 7 Tanner Teem of Urbandale
2A 285 7 Blake Sevier of Creston/O-M
1A 285 7 Jackson Lukes of South Winneshiek, Calmar
1A 113 8 Trey Lashbrook of AGWSR-Ackley
2A 113 8 Jason Peta of Estherville Lincoln Central
3A 126 8 TJ Cole of Bettendorf
1A 126 8 Danny Nordquist of Panorama-Panora
3A 132 8 Ryan Strickland of Southeast Polk
2A 132 8 Trey Lawrence of Southeast Valley, Gowrie
2A 138 8 Cam Rice of Columbus/WMU
3A 138 8 Joey Harney of Iowa City, City High
1A 138 8 Mitchell Paca of Sibley-Ocheyedan
3A 152 8 Cade Moss of Johnston
2A 152 8 Justin McCunn of Red Oak
2A 160 8 Payton Pelke of Union, La Porte City
3A 160 8 Blake Underwood of Valley, West Des Moines
1A 160 8 Luke Jones of Central Decatur, Leon
2A 170 8 Jack Sindlinger of Charles City
2A 182 8 Evan Rosonke of NHTV
2A 195 8 Shyler Langley of Bishop Heelan Catholic
1A 195 8 Dalton Holmes of Panorama-Panora
1A 220 8 Monte Pottebaum of West Lyon
2A 220 8 Lake Stahlberg of Monticello
3A 220 8 Travis Theisen of LeMars
3A 285 8 Troy Monahan of Mason City
Advertisements

2 thoughts on “Unranked Wrestlers that Placed at State

    • Are you stupid if you think there was a lot of forfeits now what tell you seed there will be kids dodging each other all the time you guys don’t have a clue

Comments are closed.