IAwrestle 2A Team and Individual Rankings (1/30/18)

 

Tournament Team Rankings
1 New Hampton (7)
2 West Liberty (4)
3 Dubuque Wahlert (4)
4 Ballard 4)
5 Webster City (6)
6 PCM Monroe (4)
7 South Tama (5)
8 Davenport Assumption (2)
9 (tie) Centerville
9 (tie) Williamsburg
Individual Rankings
106 Wrestler School Class
1 Jarod Kadel Columbus Community Jr
2 Matthew Lewis Centerville Fr
3 Keaton Zeimet Central Dewitt Fr
4 Averee Abben Osage Fr
5 Jacob Mielke Pocahontas Area Jr
6 Colby Lillegard Bondurant-Farrar So
7 Benjamin Schmitz Kuemper Catholic So
8 Sam Nelson Clear Lake Fr
9 Trey Allen Winterset Jr
10 Mason Hill Cherokee, Washington Jr
113
1 Grayson Kesterson Williamsburg Sr
2 Andrew Flora ADM Jr
3 Kain Luensman Monticello Fr
4 Nathaniel Genobana Centerville Fr
5 Brock Beck Grinnell So
6 Payton Drake PCM Monroe So
7 Colby Wiederholt Van Meter/Earlham So
8 Ryan Clark Mt Vernon Jr
9 Jake Nieman OA-BCIG So
10 Remington Hanson Clarion-Goldfield Fr
120
1 Aden Reeves Albia Jr
2 Drake Doolittle Webster City Jr
3 Kaden Anderlik Cresco, Crestwood Jr
4 Jack Thomsen Union, Laporte City So
5 Caleb Fuessley Center Point-Urbana Jr
6 Jack Gaukel Sergeant Bluff-Lutton Fr
7 Zeb Gnida Solon So
8 Kurtis Krager OA-BCIG Sr
9 Bryce Hatten Winterset So
10 Carson Babcock NHTV, New Hampton Fr
126
1 Eric Faught Clear Lake Jr
2 Shea Ruffridge Pocahontas Area Sr
3 Phillip Ihde Decorah Sr
4 Jalen Schropp Williamsburg So
5 Kayden Kauzlarich Centerville So
6 Morgan Rowley Anamosa Sr
7 Hunter Pfantz West Marshall Sr
8 Mason Cleveland NHTV, New Hampton Jr
9 Carter Weeks Vinton Shellsburg Sr
10 Kole Hansen Atlantic Sr
132
1 Will Esmoil West Liberty So
2 Matt Robertson Davenport Assumption Sr
3 Gable Sieperda Central Lyon GLR Sr
4 Gabe Ruepke Chariton Sr
5 Brady Fritz South Tama Sr
6 Chase McLaren Atlantic Jr
7 Carson Hartnett Webster City Sr
8 Jack West Winterset So
9 Chase Luensman Monticello Jr
10 Ryan Phillips West Delaware Jr
138
1 Michael Blockhus NHTV, New Hampton Sr
2 Jarrett Miller Ballard Sr
3 Easton Graff Sergeant Bluff-Lutton Jr
4 Tanner Probasco South Tama Sr
5 Coy Ruess West Liberty Jr
6 Dominick Morris Albia Jr
7 Alex Hanna Eddyville-Blakesburg-Fremont Sr
8 Brock Radeke Vinton Shellsburg Jr
9 Matthew Doyle Independence So
10 Adam Hansen Center Point-Urbana So
145
1 Noah Fye NHTV, New Hampton Sr
2 Tanner Abbas Clarion-Goldfield Sr
3 Ryan Steffen Cresco, Crestwood Sr
4 Mitchel Swank Creston, Orient Macksburg Sr
5 Austin Rozeboom Boyden Hull/Rock Valley Sr
6 Sage Walker Eddyville-Blakesburg-Fremont So
7 Joey Busse Humboldt Jr
8 Klayton Keller Saydel Sr
9 Colton Vest South Tama Sr
10 Jake Recker Dyersville Beckman Sr
152
1 Isaac Judge South Tama Sr
2 Skyler Noftsger Ballard Jr
3 Joe Kelly West Liberty Sr
4 Mitchel Mangold West Delaware Jr
5 Kyler Rieck Spirit Lake Park Jr
6 Baylor Crigger Camanche Jr
7 Nolan Harsh ADM Jr
8 Joe Hollinrake Knoxville Sr
9 Caleb Swalla Van Meter/Earlham So
10 Luke Rohmiller Webster City Sr
160
1 Josh Ramirez Dubuque Wahlert Sr
2 Luke Hageman Dyersville Beckman Sr
3 Wes Cummings PCM Monroe Jr
4 Tate Battani Ballard Sr
5 Paul Ryan Mount Vernon Jr
6 Zach Williams Osage So
7 Colter Bye Cresco, Crestwood Jr
8 Cale Reicks NHTV, New Hampton Sr
9 Luke Martin Bishop Heelan Catholic Jr
10 Reymundo Vasquez Clarion-Goldfield Sr
170
1 Lucas Roland PCM Monroe Jr
2 Kolton Bartow Dubuque Wahlert Sr
3 Noah Glaser NHTV, New Hampton Sr
4 Tristin Westphal-Edwards Washington Jr
5 Tyler Zeimen Cherokee, Washington Sr
6 Tristan Hansmeier Waukon Sr
7 Lincoln Coakley Estherville Lincoln Central Jr
8 Zane Williams Webster City Sr
9 Mason Carpenter Clarion Goldfield Sr
10 Carter Maynes Red Oak So
182
1 Julien Broderson Davenport Assumption Jr
2 Kyler Fisher Southeast Valley Jr
3 Ben Lee Ballard Sr
4 Luke Jenness Sheldon Jr
5 Thomas Bentley Red Oak Jr
6 Mike Hoyle Solon Jr
7 Jarron Trausch PCM Monroe Jr
8 Owen Grover Dyersville Beckman Jr
9 Dalton Rosenberg South Tama Sr
10 Conner Huss MOC-Floyd Valley Sr
195
1 Bryce Esmoil West Liberty Sr
2 Cody Fisher Woodward Granger So
3 Nick Foss Harlan Sr
4 Nick Smith Central Dewitt Sr
5 Harrison Goebel West Delaware Sr
6 Matthew Landsperger Knoxville Sr
7 Josh Holub Williamsburg Sr
8 Blake Anderson OA-BCIG Sr
9 Camron Woodley Mt Vernon Sr
10 Austin Winkel Central Lyon GLR Sr
220
1 Boone McDermott Dubuque Wahlert Sr
2 Jordan Baumler North Fayette Valley Sr
3 Dakota Powell Spirit Lake Park Jr
4 Tyler Anderson OA-BCIG Sr
5 Areon Day NHTV, New Hampton Sr
6 Hunter Crawford Independence Sr
7 James Cherry Webster City Sr
8 Tyler Courtier Shenandoah Jr
9 Zach Wegmann Solon Sr
10 Tanner Murphy Washington Sr
285
1 Cooper Lawson Webster City Sr
2 John McConkey Atlantic Sr
3 Tyler Linderbaum Solon Sr
4 Dominick Etherington Algona Sr
5 Spencer Trenary Clarion, Goldfield Jr
6 Brendon Lunsford Fairfield Sr
7 Blake Bradley Dubuque Wahlert Sr
8 Jacob Knutson Crestwood, Cresco Sr
9 Kobe Clayborne Bishop Heelan Catholic So
10 Drake Fox West Burlington Notre Dame Jr
Advertisements

3 thoughts on “IAwrestle 2A Team and Individual Rankings (1/30/18)

  1. Pingback: 2018 Iowa High School State Tournament HUB |

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s