Council Bluffs Wrestling Classic – Quarterfinal Match-ups

106 – 
Drake Ayala (Fort Dodge) vs Ian Rudner (Papillion-La Vista)
Juan Pedro (Grand Island) vs Zach Keal (Mill Valley)
Lucas Uliano (Waukee) vs Maverick Whitehorn (Apple Valley)
Joe Weaver (Atlantic) vs Beau Klingensmith (Woodbury Central)

113 – 
Justin Williams (Blue Valley Southwest) vs Aybren Moore (Atlantic)
Carson Taylor (Fort Dodge) vs Corbin Harrington (Lincoln East)
Eliceo Ramirez (Grand Island) vs Joe Waters (Spirit Lake Park)
Anthony Long (Plattsmouth) vs Gage Ferguson (Kearney)

120 –
Kyle Biscoglia (Waukee) vs Chase Larsen (Plattsmouth)
Blake Thomsen (Underwood) vs Jake Svihel (Totino Grace)
Keegan Slyter (Olathe North) vs Camden Russell (Millard West)
Zachary Thompson (Perry) vs Maxx Mayfield (Lincoln East)

126 – 
Alex Thomsen (Underwood) vs Kaleb Olejniczak (Perry)
Adam Mickelson (Apple Valley) vs Jace Koelzer (Olathe South)
Phillip Moomey (Kearney) vs Dylan Wade (Maysville)
Cody Anderson (Waukee) vs Brody Teske (Fort Dodge)

132 – 
Drew Bennett (Fort Dodge) vs Gauge McBride (Kearney)
Logan James (Underwood) vs Bryson Markovich (Mill Valley)
Jack Huffman (Millard West) vs Breckin Sperling (Lincoln East)
Chase McLaren (Atlantic) vs Jevon Parrish (Olathe North)

138 –
Nick James (Kearney) vs Zach Stewart (Perry)
Kole Hansen (Atlantic) vs Dillon Bailey (Omaha North)
Sebas Swiggum (Apple Valley) vs Duke Kyle (Missouri Valley)
Easton Graff (Sergeant Bluff-Luton) vs Adam Kinnaman (Lincoln East)

145 –
Conner Ward (Mill Valley) vs Brady Gross (Apple Valley)
Teontae Wilson (Kearney) vs Gabriel Kjeldgaard (Lewis Central)
Trevor Anderson (Glenwood) vs Damond Lockner (Fort Dodge)
Brock Parker (Waukee) vs Chance Fry (Lincoln East)


152 –

Cayd Lara (Fort Dodge) vs Caleb Kingery (Lewis Central)
Skeeter Bostwick (Missouri Valley) vs Kyler Rieck (Spirit Lake Park)
Jarrett Bendure (Mill Valley) vs DaShawn Dixon (Lincoln East)
Kolton Sliva (Grand Island) vs Nate Larson (Apple Valley)

160 –
Nelson Brands (Iowa City West) vs Aidan Williams (Grand Island)
Jayden Wooten (Plattsmouth) vs Cade Kammerer (Lincoln East)
Jensen McDermott (Gardner-Edgerton) vs Zachary Serna (Norris)
Rhett Trail (Nebraska City) vs Devin Roberts (Apple Valley)

170 –
Nathan Haynes (Missouri Valley) vs Nathan Kohler (Pappillion-La Vista)
Grant Lyman (Lincoln East) vs Anthony Zach (Waukee)
Matthew Sorich (Millard West) vs Michael Mattison (Apple Valley)
Kaden Smith (Fort Dodge) vs Terrell Garraway (Olathe North)

182 –
Anthony Sherry (Glenwood) vs Brandon Tessau (Waukee)
Cade Lautt (St James Academy) vs Gavin Eason (Norris)
Will Hoeft (Iowa City West) vs Nick Haynes (Missouri Valley)
Andrew Muthersbaugh (Lincoln East) vs Nick Jouret (Olathe South)

195 –
Sean Jackson (Kearney) vs Noah Carter (Glenwood)
Ryan Huck (Olathe North) vs Elliot Alexander (Lincoln East)
Oscar Richter (Grand Island) vs Gabe Greenlee (Ames)
Ethan Kremer (Mill Valley) vs Devin Pfeifer (Plattsmouth)

220 –
Tom Rief (Missouri Valley) vs Garett Rollag (Creighton Prep)
Tony Anger (Apple Valley) vs Dakoda Powell (Spirit Lake Park)
Isaac Bales (Glenwood) vs Jackson Flowers (Gardner Edgerton)
Nate Schutz (Totino Grace) vs Cordel Duhart (Blue Valley Southwest)

285 –
Caleb Sanders (Glenwood) vs Drake Reinke (Lincoln East)
Nathan McDonald (Waukee) vs John McConkey (Atlantic)
Guy Snow (Iowa City West) vs Jack Hasz (Creighton Prep)
Arron Olson (Missouri Valley) vs Lee Herrington (Kearney)

Advertisements