Iowa Entries for USA Folkstyle Nationals

Kaleb Krall

BANTAM
45 Leighton McCrady (K) Iowa
50 DeShawn Parrow (1st) Iowa future trojans wrestling club
55 Abe Heysinger (1st) Iowa Dubuque Wrestling Club
55 Adrian Phetxoumphone (2nd) Iowa Team Valley
55 Jase Jones (1st) Iowa Back 2 Basics
60 Coy Mehlert (2nd) Iowa Knights Wrestling Club
60 Talas Zimmerman (1st) Iowa Waverly Area Wrestling Club
65 Brett Johnson (2nd) Iowa Southern Iowa Outlaws
65 Nolan Dao (1st) Iowa DC Elite
70 Braylen Bieber (2nd) Iowa Indee Mat Club
INTERMEDIATE
50 Tayler Kibbee (3rd) Iowa Back 2 Basics
55 Linden Phetxoumphone (3rd) Iowa Team Valley
60 connor Whitson (3rd) Iowa future trojans wrestling club
60 Dawson Youngblut (2nd) Iowa IAWC
60 Kanaan Delagardelle (4th) Iowa Team Bosco
65 Blake Fox (3rd) Iowa IAWC
65 Gavin Landers (2nd) Iowa IAWC
65 Teague Smith (3rd) Iowa Team Valley
75 Blake Johnson (4th) Iowa Southern Iowa Outlaws
75 Kyler Knaack (4th) Iowa IAWC
80 Kyler Sallis (2nd) Iowa future trojans wrestling club
95 Dreshaun (Staton) Ross (3rd) Iowa Sebolt Wrestling Academy
NOVICE
60 Brayden Bohnsack (4th) Iowa Knights Wrestling Club
60 Dru Ayala (5th) Iowa Sebolt Wrestling Academy
60 Jace Hedeman (4th) Iowa Knights Wrestling Club
60 Nic Brase (4th) Iowa IAWC
65 ALEX HORNYAK (4th) Iowa IAWC
70 Jessie Small (5th) Iowa future trojans wrestling club
75 Anders Kittelson (5th) Iowa Sebolt Wrestling Academy
75 Brandon Smith (5th) Iowa future trojans wrestling club
75 Kale Petersen (6th) Iowa Sebolt Wrestling Academy
80 KEEGAN ELLSWORTH (5th) Iowa Knights Wrestling Club
80 Kellen Smith (5th) Iowa Team Valley
80 Tanner Arjes (5th) Iowa IAWC
80 Tucker Stangel (5th) Iowa Sebolt Wrestling Academy
85 Luke Johnson (5th) Iowa Indee Mat Club
90 Brent Yonkovic (4th) Iowa IAWC
90 Caleb Olson (5th) Iowa Knights Wrestling Club
95 Jesse Jones (5th) Iowa Back 2 Basics
95 Nicholas Fox (6th) Iowa IAWC
100 Damarion Ross (5th) Iowa Sebolt Wrestling Academy
100 Tyler Gast (6th) Iowa Back 2 Basics
105 Daniel Max Magayna (5th) Iowa IAWC
112 Brent Slade (5th) Iowa Viking Wrestling Club (IA)
112 MaKade Bloker (5th) Iowa Back 2 Basics
130 Cole Thompson (5th) Iowa Back 2 Basics
130 Mitchell Johnson (6th) Iowa Indee Mat Club
SCHOOLBOY/GIRL
70 Camron Phetxoumphone (7th) Iowa Team Valley
77 carson less (6th) Iowa IAWC
77 Garret Rinken (6th) Iowa Waverly Area Wrestling Club
77 Khyler Carstarphen (7th) Iowa Viking Wrestling Club (IA)
77 Ryder Block (6th) Iowa Sebolt Wrestling Academy
84 Carter Fousek (7th) Iowa Sebolt Wrestling Academy
84 Isaiah Weber (7th) Iowa Indee Mat Club
84 McKinley Robbins (6th) Iowa Sebolt Wrestling Academy
91 Aiden Riggins (7th) Iowa Sebolt Wrestling Academy
91 Chase Thomas (6th) Iowa Sebolt Wrestling Academy
91 Joseph Ebaugh (7th) Iowa Trophy Hunters
91 Lucas Uliano (8th) Iowa Sebolt Wrestling Academy
98 Bailey Roybal (8th) Iowa IAWC
98 Hayden Taylor (7th) Iowa Sebolt Wrestling Academy
98 Hunter Garvin (7th) Iowa Eastern Iowa Wrestling Club
98 lincoln mehlert (8th) Iowa Knights Wrestling Club
105 Kolten Crawford (8th) Iowa Knights Wrestling Club
105 Tate Naaktgeboren (6th) Iowa IAWC
112 Averee Abben (8th) Iowa IAWC
128 Jordan Jensen (8th) Iowa Team Valley
128 Lawson Losee (7th) Iowa IAWC
136 Adam Ahrendsen (8th) Iowa Knights Wrestling Club
152 Roush Jaeger (8th) Iowa Elite Takedown Club
190 Giuseppe Gianforte (8th) Iowa LeClere Cougars
210 Mitchel Marr (7th) Iowa IAWC
CADETS
88 Drake Ayala (8th) Iowa Sebolt Wrestling Academy
94 Samuel Hackett (8th) Iowa sailor mat club
106 Cullan Schriever (9th) Iowa Sebolt Wrestling Academy
106 Joseph Sullivan (9th) Iowa IAWC
106 Kaden Karns (8th) Iowa Elite Takedown Club
113 Brady Benning (8th) Iowa Waverly Area Wrestling Club
113 Evan Yant (9th) Iowa Waverly Area Wrestling Club
120 Logan Bain (9th) Iowa Southeast Polk
126 Carter Proffitt (9th) Iowa Sebolt Wrestling Academy
126 Colby Schriever (9th) Iowa Sebolt Wrestling Academy
132 Adam Laubenthal (10th) Iowa young guns
132 Carson Burchland (9th) Iowa Gold Medal Wrestling
132 Clay Schemmel (8th) Iowa Outlaw Wrestling Club
132 mason honderd (8th) Iowa ankeny centennial
132 Matthew Doyle (9th) Iowa Indee Mat Club
138 Brier Uhlenhopp (9th) Iowa Elite Takedown Club
138 Cade DeVos (10th) Iowa Southeast Polk
138 Drevon Ross (10th) Iowa Sebolt Wrestling Academy
138 Logan Meyer (9th) Iowa Trophy Hunters
138 Mason Mccartan (10th) Iowa USA Mat Club
145 Bryson Hervol (10th) Iowa Waverly Area Wrestling Club
145 Chance Downs (9th) Iowa Elite Takedown Club
145 John Ebaugh (9th) Iowa Trophy Hunters
145 Kaleb Krall (10th) Iowa Wapsie Valley
145 Lance Runyon (10th) Iowa high altitude wrestling club
152 Brennen Graber (8th) Iowa Trophy Hunters
152 Jacob Herrmann (10th) Iowa Waverly Area Wrestling Club
160 Cole Davis (9th) Iowa Indee Mat Club
160 Jake Hosch (9th) Iowa Western Dubuque Bobcats
160 Lincoln Willett (8th) Iowa USA Mat Club
170 Aiden Waseskuk (10th) Iowa Central Minnesota
170 Zachary Williams (9th) Iowa Osage
182 Cael Knox (8th) Iowa LeClere Cougars
182 JACK SINDLINGER (9th) Iowa Charles City
182 raquem saffold (9th) Iowa waterloo east high
195 Brayden Wolf (9th) Iowa Waverly Area Wrestling Club
195 Trever Dorn (9th) Iowa Trophy Hunters
285 Andrew Snyder (10th) Iowa Waverly Area Wrestling Club
285 Drew Evans (10th) Iowa Indee Mat Club
285 Manuel McGowan (10th) Iowa DAVENPORT CENTRAL
JUNIORS
100 Devin Harmison (10th) Iowa Southeast Polk
113 Grayson Kesterson (11th) Iowa Ubasa Wrestling Academy
113 Kyle Biscoglia (11th) Iowa Waukee
113 Luke Mckenna (9th) Iowa Iron House
120 Drake Doolittle (10th) Iowa Sebolt Wrestling Academy
120 Kaden Anderlik (10th) Iowa Outlaw Wrestling Club
120 Kobey Pritchard (11th) Iowa high altitude wrestling club
126 Adam Brown (12th) Iowa Southeast Polk
126 Dante Tacchia (12th) Iowa Sebolt Wrestling Academy
126 Dylan Albrecht (10th) Iowa Waverly Area Wrestling Club
126 Joshua Tibbits (10th) Iowa high altitude wrestling club
126 max tracy (10th) Iowa DC-G Mustangs
126 Zachary Thompson (11th) Iowa Perry Blue Jays
132 Derek Holschlag (12th) Iowa Knights Wrestling Club
132 Jonathan Morales (12th) Iowa Ottumwa Bulldogs
132 Vincent Lopez (10th) Iowa Dowling Catholic
138 Anthony Chiattello (11th) Iowa USA Mat Club
138 Carson Hartnett (11th) Iowa Team Valley
138 Ian Heise (10th) Iowa Waverly Area Wrestling Club
138 Matt Robertson (11th) Iowa Spohn Trained
138 Zach Stewart (11th) Iowa Perry Blue Jays
145 Brock Parker (11th) Iowa Ubasa Wrestling Academy
145 Caleb LaLonde (10th) Iowa DC Elite
145 Caleb Conway (12th) Iowa Hard Drive Wrestling
145 Cole Horn (11th) Iowa Indee Mat Club
145 Jake Watters (12th) Iowa high altitude wrestling club
145 jarret orr (11th) Iowa DC Elite
145 Ryker Kurimski (10th) Iowa Western Dubuque Bobcats
145 Tanner Abbas (11th) Iowa Team Valley
145 Zachary Barnes (12th) Iowa Ubasa Wrestling Academy
152 Austin Yant (12th) Iowa Waverly Area Wrestling Club
152 Braydon Nunemaker (11th) Iowa Stallions Wrestling Team
152 caleb wilson (11th) Iowa Trophy Hunters
152 Colin Conway (12th) Iowa Hard Drive Wrestling
152 Daimon Cloutier (11th) Iowa Ames
152 Elijah Demmer (10th) Iowa Western Dubuque Bobcats
152 Harlan Steffensmeier (11th) Iowa Eastern Iowa Wrestling Club
152 Isaac Judge (11th) Iowa Team Intensity
160 Anthony Zach (10th) Iowa Ubasa Wrestling Academy
160 Cael Krueger (10th) Iowa Trophy Hunters
160 Grant Hemphill (11th) Iowa Ubasa Wrestling Academy
160 Kyler Rieck (10th) Iowa Legends of Gold
160 Zach Walberg (11th) Iowa Waukee
170 Brock Jennings Iowa Osage
170 Marcus Coleman (12th) Iowa Cyclone Regional Training Center
170 Tanner Doyle (11th) Iowa USA Mat Club
170 Taylan Entriken (12th) Iowa USA Mat Club
182 Alec McDowell (12th) Iowa Maquoketa Valley
182 Brandon Tessau (11th) Iowa Ubasa Wrestling Academy
182 Colin Honderd (10th) Iowa ankeny centennial
182 Gavin Babcock (12th) Iowa Southeast Polk
182 Mason Carpenter (11th) Iowa Team Valley
182 Max Lyon (12th) Iowa Western Dubuque Bobcats
195 Dalton Chipp (10th) Iowa Team Valley
195 Samuel Niichel (11th) Iowa Charles City
195 Tyrell Gordon (11th) Iowa future trojans wrestling club
220 Trevor Trende (12th) Iowa Cresco Wrestling Club
285 Aaron Costello (12th) Iowa Basement Boys Wrestling Club
285 Caleb Ring (12th) Iowa Double Trouble
285 Jacob Knutson (11th) Iowa Cresco Wrestling Club
285 Spencer Trenary (10th) Iowa Team Valley
Advertisements