Class 2A IAwrestle Rankings- 1-3-17

2arankings

2A IAwrestle Tournament Team Rankings
1 New Hampton (7)
2 Solon (6)
3 Creston, Orient Macksburg (5)
4 West Liberty (3)
5 Atlantic (5)
6 Sergeant Bluff-Lutton (4)
7 Union, Laporte City (4)
8 Davenport Assumption (4)
9 Clear Lake (2)
10 Spirit Lake (4)
2A IAwrestle Individual Rankings
106
1 Dylan Robinson New Hampton Sr
2 Jack Thomsen Union, Laporte City Fr
3 Will Esmoil West Liberty Fr
4 Grayson Kesterson Williamsburg Jr
5 Keegan Scheeler Center Point-Urbana Fr
6 Walker Ikerd Washington So
7 Andrew Flora ADM So
8 Jarod Kadel Columbus Community So
9 Jack Streicher Mount Vernon Jr
10 Brock Beck Grinnell Fr
113
1 Eric Faught Clear Lake So
2 Aden Reeves Albia So
3 Kaden Anderlik Cresco, Crestwood So
4 Jacob Goodson Creston, Orient Macksburg Sr
5 Carter Weeks Vinton Shellsburg Jr
6 Kaleb Olejniczak Perry So
7 Gabe Lewis Denver Fr
8 Chase Luensman Monticello So
9 Wyatt Dale Central Decatur, Leon Jr
10 Caleb Fuessley Center Point-Urbana So
126
1 Bryce West Solon Sr
2 Carter Cox Atlantic Sr
3 Drake Doolittle Webster City So
4 Jared Hensley Bedford/Lenox Sr
5 Shea Ruffridge Pocahontas Area Jr
6 Zach Thompson Perry Jr
7 Phillip Ihde Decorah Jr
8 Blake Steege Denver Jr
9 Kyler Dunn Spirit Lake So
10 Ryan Phillips West Delaware So
126
1 Michael Millage New Hampton Jr
2 Drew West Solon Sr
3 Riley Wright Denver So
4 Dante Tacchia Iowa Falls Sr
5 Brady Fritz South Tama Jr
6 Gabe Ruepke Chariton Jr
7 Kyle Anderson Washington Sr
8 Chase McLaren Atlantic So
9 Nick Meling East Marshall Sr
10 Sean Casey Davenport Assumption Sr
132
1 Brayden Curry Sergeant Bluff-Lutton Sr
2 Derek Holschlag Union, Laporte City Sr
3 Matt Robertson Davenport Assumption Jr
4 Brant O’Shea Keokuk Sr
5 Noah Fye New Hampton Jr
6 Ryan Steffen Cresco, Crestwood Jr
7 Gable Sieperda Central Lyon GLR Jr
8 Tanner Probasco South Tama Jr
9 Duncan McCain Mid Prairie Sr
10 Austin Gutknecht Clarinda Jr
138
1 Keaton Geerts New Hampton Sr
2 Cooper White West Marshall Sr
3 Tanner Abbas Clarion-Goldfield Jr
4 Austin Rozeboom Boyden Hull/Rock Valley Jr
5 Colton Vest South Tama Jr
6 Caleb Wilson Denver Jr
7 Ben Carr Solon Sr
8 Tony Garcia Mount Vernon Sr
9 Easton Graff Sergeant Bluff-Lutton So
10 Nathan Thoms Camanche Sr
145
1 Ryan Leisure Clear Lake Sr
2 Kyler Rieck Spirit Lake So
3 Mitchel Swank Creston, Orient Macksburg Jr
4 Xavier Miller PCM Monroe Sr
5 Baylor Crigger Camanche So
6 Cain Blenderman Sergeant Bluff-Lutton Sr
7 Carter Block Oelwein Sr
8 Tim Sibbel Carroll Kuemper Sr
9 Keegan Tenge New Hampton Sr
10 Mitchel Mangold West Delaware So
152
1 Joe Kelly West Liberty Jr
2 Isaac Judge South Tama Jr
3 Trae Pecinovsky Crestwood, Cresco Sr
4 Trey Van Weelden Washington Sr
5 Kade Kelso Central Decatur, Leon Sr
6 John Tuttle Spirit Lake Sr
7 Graeson Dall Solon Sr
8 Wes Cummings PCM Monroe So
9 Cael Krueger Denver So
10 Derek Fox Osage Sr
160
1 Luke Hageman Dyersville Beckman Jr
2 Ryan Gorman New Hampton Sr
3 Trevor Nelson Solon Sr
4 Lucas Roland PCM Monroe So
5 Julien Broderson Davenport Assumption So
6 Tristin Westphal-Edwards Washington So
7 Chance Rice Saydel Jr
8 Kolton Bartow Dubuque Wahlert Jr
9 Ryland DuChane SH-BCLUW Sr
10 Gus Arnold Humboldt Sr
170
1 Brock Jennings Osage Sr
2 Connor Shaw Garner-Hayfield-Ventura Sr
3 Tucker Morrison Columbus Community Sr
4 Michael Kent Iowa Falls Sr
5 Tyler Zeimen Cherokee Jr
6 Austin Duffy Oelwein Sr
7 Jacob Wingert Harlan Sr
8 Drake Roller Atlantic Sr
9 Ira Kuehn Central Dewitt Sr
10 Conner Huss MOC-Floyd Valley Jr
182
1 Chase Shiltz Creston, Orient Macksburg Sr
2 Kyle Benson Sergeant Bluff-Luton Sr
3 Nathan Bair Clarke Sr
4 Dillon Diltz Solon Sr
5 Isaiah Vaughan Union, Laporte City Sr
6 Tanner Vermaas Woodward-Granger Sr
7 Luke Jenness Sheldon So
8 Dexter Hooyer Sioux Center Sr
9 Harrison Goebel West Delaware Jr
10 Kyler Fisher Southeast Valley So
195
1 Bryce Esmoil West Liberty Jr
2 Zac Stork Atlantic Sr
3 Michael Fritz Fairfield Sr
4 Visouth Peterschmidt Mid Prairie Sr
5 Karlton Skubal Washington Sr
6 Jackson Mikkelsen Creston, Orient Macksburg Sr
7 Noah Paulson Forest City Sr
8 Matthew Landsperger Knoxville Jr
9 Sam Moore Mount Vernon Sr
10 Reece Westphal Central Dewitt Sr
220
1 Noah Broderson Davenport Assumption Sr
2 Kaden Hulett Creston, Orient Macksburg Sr
3 Caleb Ring Osage Sr
4 Dakota Powell Spirit Lake So
5 AJ Maloy Charles City Sr
6 Jordan Baumler North Fayette Valley Jr
7 Jack Cochrane Mount Vernon Sr
8 Nick Smith Central Dewitt Jr
9 Blade Durbala Benton Community Sr
10 Noah Hopp New Hampton Sr
285
1 Cooper Lawson Webster City Jr
2 Elijah Van’t Hof Sioux Center Sr
3 Spencer Trenary Clarion, Goldfield So
4 Ethan Lape North Fayette Valley Sr
5 John McConkey Atlantic Jr
6 Tristan Wirfs Mount Vernon Sr
7 Chance Strough Clarinda So
8 Michael Ahrendsen Union, Laporte City Sr
9 Tyler Linderbaum Solon Jr
10 Nic Hoefling Spencer Sr
Advertisements

2 thoughts on “Class 2A IAwrestle Rankings- 1-3-17

  1. Pingback: Webster City’s No. 1 Cooper Lawson OUT for the Season. |

Comments are closed.