Youth Pool #1 Results

Guaranteed Places

  • 1st Place – Black Mambas
  • 2nd Place – Missouri Black
  • 3rd Place – Iowa Takedown
  • 4th Place – Iowa Fast N Fierce
  • 5th Place – Ladies of Doomsday Black

Round 1

  • Black Mambas defeated null 0-0.
  • Iowa Takedown defeated Iowa Fast N Fierce 45-18.
  • Missouri Black defeated Ladies of Doomsday Black 66-0.

Round 2

  • Black Mambas defeated Ladies of Doomsday Black 71-0.
  • Missouri Black defeated Iowa Fast N Fierce 54-15.
  • Iowa Takedown defeated null 0-0.

Round 3

  • Black Mambas defeated Missouri Black 67-0.
  • Iowa Fast N Fierce defeated null 0-0.
  • Iowa Takedown defeated Ladies of Doomsday Black 40-18.

Round 4

  • Black Mambas defeated Iowa Takedown 70-0.
  • Iowa Fast N Fierce defeated Ladies of Doomsday Black 30-30.
  • Missouri Black defeated null 0-0.

Round 5

  • Black Mambas defeated Iowa Fast N Fierce 72-0.
  • Missouri Black defeated Iowa Takedown 41-22.
  • Ladies of Doomsday Black defeated null 0-0.

Pool #2 Results

Guaranteed Places

  • 1st Place – Iowa Hustle N Heart
  • 2nd Place – Team Montana
  • 3rd Place – Charlies Angels Black
  • 4th Place – Chasing Titles
  • 5th Place – Iowa Lady Hawks

Round 1

  • Iowa Lady Hawks defeated null 0-0.
  • Charlies Angels Black defeated Chasing Titles 42-24.
  • Iowa Hustle N Heart defeated Team Montana 47-16.

Round 2

  • Iowa Hustle N Heart defeated Iowa Lady Hawks 64-3.
  • Team Montana defeated Charlies Angels Black 42-27.
  • Chasing Titles defeated null 0-0.

Round 3

  • Team Montana defeated Iowa Lady Hawks 66-6.
  • Charlies Angels Black defeated null 0-0.
  • Iowa Hustle N Heart defeated Chasing Titles 60-9.

Round 4

  • Chasing Titles defeated Iowa Lady Hawks 37-22.
  • Iowa Hustle N Heart defeated Charlies Angels Black 48-13.
  • Team Montana defeated null 0-0.

Round 5

  • Charlies Angels Black defeated Iowa Lady Hawks 72-0.
  • Team Montana defeated Chasing Titles 59-9.
  • Iowa Hustle N Heart defeated null 0-0.

Pool #3 Results

Guaranteed Places

  • 1st Place – Missouri Gold
  • 2nd Place – Team Oklahoma
  • 3rd Place – Ladies of Doomsday Purple
  • 4th Place – Team Nebraska
  • 5th Place – Iowa Shake N Bake

Round 1

  • Team Nebraska defeated null 0-0.
  • Ladies of Doomsday Purple defeated Iowa Shake N Bake 48-16.
  • Missouri Gold defeated Team Oklahoma 49-8.

Round 2

  • Team Oklahoma defeated Team Nebraska 48-18.
  • Missouri Gold defeated Iowa Shake N Bake 69-0.
  • Ladies of Doomsday Purple defeated null 0-0.

Round 3

  • Missouri Gold defeated Team Nebraska 70-0.
  • Iowa Shake N Bake defeated null 0-0.
  • Team Oklahoma defeated Ladies of Doomsday Purple 37-15.

Round 4

  • Ladies of Doomsday Purple defeated Team Nebraska 35-31.
  • Team Oklahoma defeated Iowa Shake N Bake 45-10.
  • Missouri Gold defeated null 0-0.

Round 5

  • Team Nebraska defeated Iowa Shake N Bake 36-33.
  • Missouri Gold defeated Ladies of Doomsday Purple 62-5.
  • Team Oklahoma defeated null 0-0.

High School

Pool #1 Results

Guaranteed Places

  • 1st Place – Team Oklahoma
  • 2nd Place – Team Wisconsin
  • 3rd Place – Iowa Beast Mode
  • 4th Place – Texan WC
  • 5th Place – ARK Angels Wrestling
  • 6th Place – Charlies Angels Black

Round 1

  • Texan WC defeated ARK Angels Wrestling 49-18.
  • Team Wisconsin defeated Iowa Beast Mode 47-22.
  • Team Oklahoma defeated Charlies Angels Black 60-9.

Round 2

  • Team Oklahoma defeated Texan WC 44-12.
  • Iowa Beast Mode defeated Charlies Angels Black 48-15.
  • Team Wisconsin defeated ARK Angels Wrestling 53-18.

Round 3

  • Texan WC defeated Charlies Angels Black 46-6.
  • Iowa Beast Mode defeated ARK Angels Wrestling 32-30.
  • Team Oklahoma defeated Team Wisconsin 33-30.

Round 4

  • Team Wisconsin defeated Texan WC 49-18.
  • Team Oklahoma defeated Iowa Beast Mode 51-18.
  • ARK Angels Wrestling defeated Charlies Angels Black 33-30.

Round 5

  • Iowa Beast Mode defeated Texan WC 37-30.
  • Team Wisconsin defeated Charlies Angels Black 50-6.
  • Team Oklahoma defeated ARK Angels Wrestling 60-12.

Pool #2 Results

Guaranteed Places

  • 1st Place – Iowa Daughters of the Corn
  • 2nd Place – Montana Gold
  • 3rd Place – Mat Kat Red
  • 4th Place – Women Warriors
  • 5th Place – Iowa Dynamite
  • 6th Place – Nebraska Corn Shuckers

Round 1

  • Iowa Daughters of the Corn defeated Iowa Dynamite 54-18.
  • Montana Gold defeated Mat Kat Red 38-30.
  • Women Warriors defeated Nebraska Corn Shuckers 36-36.

Round 2

  • Iowa Daughters of the Corn defeated Nebraska Corn Shuckers 56-12.
  • Mat Kat Red defeated Women Warriors 36-35.
  • Montana Gold defeated Iowa Dynamite 48-21.

Round 3

  • Iowa Daughters of the Corn defeated Women Warriors 60-12.
  • Mat Kat Red defeated Iowa Dynamite 51-18.
  • Montana Gold defeated Nebraska Corn Shuckers 45-22.

Round 4

  • Iowa Daughters of the Corn defeated Montana Gold 42-22.
  • Mat Kat Red defeated Nebraska Corn Shuckers 40-28.
  • Women Warriors defeated Iowa Dynamite 48-24.

Round 5

  • Iowa Daughters of the Corn defeated Mat Kat Red 52-15.
  • Montana Gold defeated Women Warriors 42-30.
  • Iowa Dynamite defeated Nebraska Corn Shuckers 43-18.

Pool #3 Results

Guaranteed Places

  • 1st Place – Nebraska Bibs
  • 2nd Place – Charlies Angels Pink
  • 3rd Place – Montana Black
  • 4th Place – South Dakota Heat
  • 5th Place – Midwest GLOW

Round 1

  • Nebraska Bibs defeated null 0-0.
  • Charlies Angels Pink defeated South Dakota Heat 52-18.
  • Montana Black defeated Midwest GLOW 62-6.

Round 2

  • Nebraska Bibs defeated Montana Black 42-26.
  • South Dakota Heat defeated Midwest GLOW 54-18.
  • Charlies Angels Pink defeated null 0-0.

Round 3

  • Nebraska Bibs defeated Midwest GLOW 60-9.
  • South Dakota Heat defeated null 0-0.
  • Charlies Angels Pink defeated Montana Black 45-24.

Round 4

  • Nebraska Bibs defeated Charlies Angels Pink 37-30.
  • Montana Black defeated South Dakota Heat 54-13.
  • Midwest GLOW defeated null 0-0.

Round 5

  • Nebraska Bibs defeated South Dakota Heat 60-10.
  • Charlies Angels Pink defeated Midwest GLOW 59-6.
  • Montana Black defeated null 0-0.

Pool #4 Results

Guaranteed Places

  • 1st Place – Black Mambas
  • 2nd Place – Chasing Titles
  • 3rd Place – Iowa Fabulous N Furious
  • 4th Place – Iowa Renegade
  • 5th Place – Mat Kat Blue

Round 1

  • Iowa Renegade defeated null 0-0.
  • Chasing Titles defeated Iowa Fabulous N Furious 39-30.
  • Black Mambas defeated Mat Kat Blue 48-12.

Round 2

  • Black Mambas defeated Iowa Renegade 48-9.
  • Chasing Titles defeated Mat Kat Blue 58-12.
  • Iowa Fabulous N Furious defeated null 0-0.

Round 3

  • Iowa Renegade defeated Mat Kat Blue 30-23.
  • Chasing Titles defeated null 0-0.
  • Black Mambas defeated Iowa Fabulous N Furious 41-15.

Round 4

  • Iowa Fabulous N Furious defeated Iowa Renegade 54-9.
  • Black Mambas defeated Chasing Titles 42-30.
  • Mat Kat Blue defeated null 0-0.

Round 5

  • Chasing Titles defeated Iowa Renegade 45-21.
  • Iowa Fabulous N Furious defeated Mat Kat Blue 48-18.
  • Black Mambas defeated null 0-0.

Cross Rd 1 Pools 3-4 Results

Guaranteed Places

  • 1st Place – Nebraska Bibs
  • 2nd Place – Iowa Renegade

1st Place Match

  • Nebraska Bibs defeated Iowa Renegade 57-10.

Cross Rd 2 Pools 3-4 Results

Guaranteed Places

  • 1st Place – Charlies Angels Pink
  • 2nd Place – Iowa Fabulous N Furious

1st Place Match

  • Charlies Angels Pink defeated Iowa Fabulous N Furious 41-21.

Cross Rd 3 Pools 3-4 Results

Guaranteed Places

  • 1st Place – Chasing Titles
  • 2nd Place – South Dakota Heat

1st Place Match

  • Chasing Titles defeated South Dakota Heat 46-24.

Cross Rd 4 Pools 3-4 Results

Guaranteed Places

  • 1st Place – Mat Kat Blue
  • 2nd Place – Midwest GLOW

1st Place Match

  • Mat Kat Blue defeated Midwest GLOW 34-24.

Cross Rd 5 Pools 3-4 Results

Guaranteed Places

  • 1st Place – Black Mambas
  • 2nd Place – Montana Black

1st Place Match

  • Black Mambas defeated Montana Black 48-24.

Leave a Reply