Almost 100 Iowa youth wrestlers are headed to the first leg to the Trinity Award and a qualifier for the World All-Star Team and National Youth Rankings.
IAwrestle released our first set of Pound for Pound Rankings today. You can subscribe to our premium content HERE
Division Weight First Last Club
6U 43 Louis Taylor Sebolt Wrestling Academy
6u 49 Boaz Diaz Iawc
6u 60 Cash Brock Team Porcelli
6u 60 Kashton Parks Team Porcelli
6u 70 Kyper Graaf Sebolt Wrestling Academy
6u 70 Spencer Summers Team Porcelli
8u 43 Lane Mcclintock Sebolt Wrestling Academy
8u 52 Alec Johnson Sebolt Wrestling Academy
8u 52 Beckett Moyer Mahaska Elite
8u 52 Kaden Williamson Sebolt Wrestling Academy
8u 55 Carter Mason Sebolt Wrestling Academy
8u 55 Logan Oakes Seabolt Wrestling Academy
8u 55 Brody Peters Team Porcelli
8u 61 Kai Mcdonald Hard Drive Wrestling Club
8u 64 Colter Frain Power House Wrestling Club
8u 67 Kannin Ford Mahaska Elite
8u 67 Case Freeman Sebolt Wrestling Academy
8u 67 Roman Moore Team Porcelli
8u 67 Ashur Whitmer Clipper Wrestling Club
8u 70 Hunter Bennett Team Porcelli
8u 75 Dalton Bruxvoort Ubasa Wrestling Academy
10u 52 Knox Ayala Sebolt Wrestling Academy
10u 52 Rylan Runyan Sebolt Wrestling Academy
10u 52 Kaden Sergio Hammer Time Wrestling Academy
10u 55 Amir Newman-winfrey Hammer Time Wrestling Academy
10u 61 Johnathan Thompson Sebolt Wrestling Academy
10u 64 Tracen Frain Power House Wrestling Club
10u 67 Riker Dewitt Hammerin Hawks
10u 67 Liam Jennett Sebolt Wrestling Academy
10u 70 Leighton Mccrady Sebolt Wrestling Academy
10u 73 Liam Mittermeier Sherman Challengers
10u 76 Cain Crosson Sebolt Wrestling Academy
10u 80 Braylon Peters Sebolt Wrestling Academy
10u 80 Calvin Rathjen Sebolt Wrestling Academy
10u 80 Mitchell Williams Outlaw Wrestling Club
10u 85 Trenton Byers Sherman Challengers
10u 85 Collin Summers Team Porcelli
10u Hwt Ryne Dobson Bonus Points 8035
12u 64 Chase Franklin Legends Of Gold
12u 64 Israel Garcia Team Valley Wrestling Club
12u 64 Damien Yeoman Sebolt Wrestling Academy
12u 67 Cruz Gannon Sebolt Wrestling Academy
12u 67 Jack Wallukait Ubasa Wrestling Academy
12u 70 Ayden Bergman Dc Elite
12u 70 Carew Christensen Waukee Youth Wrestling
12u 70 Urijah Courter Team Intensity
12u 70 Isaac Wignall Sebolt Wrestling Academy
12u 73 Charlie Boelman Sebolt Wrestling Academy
12u 73 Dylan Williamson Sebolt Wrestling Academy
12u 76 Jon Gonzalez Sebolt Wrestling Academy
12u 76 Rush Jennett Sebolt Wrestling Academy
12u 80 Mac Crosson Sebolt Wrestling Academy
12u 84 Kyler Simons Moen Wrestling Academy
12u 84 Dawson Youngblut Iawc
12u 88 Justis Jesuroga Sebolt Wrestling Academy
12u 88 Gavin Landers Iawc
12u 88 Jeremiah Roberson Hammer Time Wrestling Academy
12u 92 Airic Conn Hammer Time
12u 92 Tanner Paustian Moen Wrestling Academy
12u 92 Teague Smith Team Valley Wrestling Club
12u 92 Gage Spurgeon Hammer Time Wrestling Academy
12u 96 Elijah Blewitt Sebolt Wrestling Academy
12u 96 Coy Steenhoek Moen Wrestling Academy
12u 100 Camron Bennett Moen Wrestling Academy
12u 100 Maximus Dhabolt Hammer Time Wrestling Academy
12u 105 Parker Casey High Altitude Wrestling
12u 105 Boston Peters Sebolt Wrestling Academy
12u 105 Brody Warrick Sebolt Wrestling Academy
12u 110 Nolan Fellers Sebolt Wrestling Academy
12u 110 Brice Johnson Cobra Optimist-iowa
12u 120 Carter Wright Arena Wrestling Academy
12u 130 Jaxon Miller Ubasa Wrestling Academy
12u 145 Dreshaun Ross Sebolt Wrestling Academy
15u 89 Aiden Smith Sebolt Wrestling Academy
15u 95 Wil Oberbroeckling Sebolt Wrestling Academy
15u 95 Landon Price Legends Of Gold
15u 101 Carson Doolittle Sebolt Wrestling Academy
15u 101 Jake Knight Sebolt Wrestling Academy
15u 108 Koufax Christensen Waukee
15u 108 Brent Dennhardt Sebolt Wrestling Academy
15u 108 Anders Kittelson Sebolt Wrestling Academy
15u 108 Kale Petersen Sebolt Wrestling Academy
15u 108 Maximus Riggins Moen Wrestling Academy
15u 115 Wes Anderson Sebolt Wrestling Academy
15u 115 Koy Davidson Sebolt Wrestling Academy
15u 115 Bo Koedam Sbl Warriors
15u 115 Mckinley Robbins Sebolt Wrestling Academy
15u 115 Zachary Williams Nebraska Wrestling Academy
15u 125 Amare Chavez Ciwc Team Intensity
15u 125 Lucas Kral Ghv Mat Club
15u 125 Kellen Smith Team Valley Wrestling Club
15u 135 Jase Goodell Team Valley Wrestling
15u 135 T.R. Putz Ubasa Wrestling Academy
15u 135 Damarion Ross Sebolt Wrestling Academy
15u 145 Bryson Thomas Moen Wrestling Academy
15u 157 Mike Avelar Moen Wrestling Academy
15u 157 Justin Cullen Ubasa Wrestling Academy
15u 157 Andrew Dado Moen Wrestling Academy

Leave a Reply