Class 2A Semifinal Matchups

Zach Williams - Osage

2A-106

  • #1 Camron Phetxoumphone (Webster City) vs #6 Derrick Bass (Assumption – Davenport)
  • #2 McKinley Robbins (Greene County) vs #5 Lane Scorpil (Columbus Community)

2A-113

  • #1 Carter Fousek (Crestwood – Cresco) vs #4 Jonathon Burnette (Spirit Lake Park)
  • #3 Keaton Zeimet (Central DeWitt) vs #2 Cole Whitehead (Center Point- Urbana)

2A-120

  • #3 Colby Lillegard (Bondurant-Farrar) vs #1 Dominik Ridout (East Marshall – LeGrand)
  • #2 Nick Fox (Osage) vs #4 Kolten Crawford (Union – LaPorte City)

2A-126

  • #2 Isaiah Weber (Independence) vs #5 Joe Sullivan (Osage)
  • #3 Brock Beck (Grinnell) vs #1 Matthew Lewis (Centerville)

2A-132

  • Lake Lebahn (Union – LaPorte City) vs #5 Keegan Scheeler (Center Point- Urbana)
  • #4 Bryce Hatten (Winterset) vs #3 Kayden Kauzlarich (Centerville)

2A-138

  • #1 Jalen Schropp (Williamsburg) vs #4 Michael Macias (Assumption – Davenport)
  • #3 Kruise Kiburz (Winterset) vs #2 Nathaniel Genobana (Centerville)

2A-145

  • #1 Hayden Taylor (Solon) vs #2 Jack Thomsen (Union – LaPorte City)
  • Nicholas Bockenstedt (North Polk) vs #7 Trestin Sales (Eddyville-Blakesburg-Fremont)

2A-152

  • #2 Will Esmoil (West Liberty) vs #4 Wyatt Appleseth (Panorama)
  • #8 Tyler Brown (Winterset) vs #1 Jack Gaukel (Sergeant Bluff-Luton)

2A-160

  • #1 Adam Ahrendsen (Union – LaPorte City) vs #6 Zach Williams (Osage)
  • #4 Matthew Doyle (Independence) vs #5 Cael Meyer (West Delaware)

2A-170

  • #6 Blake Liebe (Sergeant Bluff-Luton) vs #2 Spencer Mooberry (Osage)
  • #1 Jared Voss (West Delaware) vs #8 Jax Flynn (Solon)

2A-182

  • #1 Sage Walker (Eddyville-Blakesburg-Fremont) vs #5 Caden Collins (Charles City)
  • #4 Reese Moore (Forest City) vs #2 Jackson Kinsella (Creston)

2A-195

  • #1 Wyatt Voelker (West Delaware) vs #3 Dylan Winkel (Central Lyon-G-LR)
  • #4 Gabe Hemsted (Carlisle) vs #2 Evan Rosonke (NH/TV)

2A-220

  • #1 Cody Fisher (Woodward Granger) vs #3 Seth Adrian (Assumption, Davenport)
  • #5 Crew Howard (Clarinda) vs #2 Kobe Simon (West Liberty)

2A-285

  • #1 Kaden Sutton (ADM – Adel) vs #4 Derrin Sesker (Van Meter-Earlham)
  • #6 Cale Roller (Atlantic) vs #2 Taven Rich (Maquoketa)