IAwrestle 2A team and individual rankings (1/15/19)

Nolan Harsh - ADM

Team Tournament Rankings
1 PCM, Monroe (6)
2 West Delaware (8)
3 Union, Laporte City (4)
4 Solon (5)
5 Centerville (3)
6 ADM, Adel (3)
7 Monticello (3)
8 Cresco, Crestwood (3)
9 Davenport Assumption (5)
10 Sergeant Bluff-Luton (4)
106
1 Keaton Zeimet Central Dewitt So
2 Blaine Frazier Notre Dame, Burlington Fr
3 Carter Fousek Cresco, Crestwood Fr
4 Jacob Mielke Pocahontas Area Sr
5 Riley Anderson Bondurant-Farrar So
6 Cam Phetxoumphone Webster City Fr
7 Brody Hoversten Iowa Falls-Alden Fr
8 Jon Burnette Spirit Lake Park Fr
9 Dominic Ridout East Marshall Fr
10 Ethan Forker Davenport Assumption Fr
113
1 Matthew Lewis Centerville So
2 Colby Lillegard Bondurant-Farrar Jr
3 Benjamin Schmitz Kuemper Catholic Jr
4 Isaiah Weber Independence Fr
5 Sam Nelson Clear Lake So
6 Landon Fenton PCM Monroe So
7 Brayden Graff Sergeant Bluff-Lutton Fr
8 Tyler Landgrebe Eddyville-Blakesburg-Fremont Sr
9 Kolten Crawford Union, Laporte City So
10 Robert Howard Central Dewitt So
120
1 Drake Doolittle Webster City Sr
2 Nathaniel Genobana Centerville So
3 Caleb Fuessley Center Point-Urbana Sr
4 Kaden Anderlik Cresco, Crestwood Sr
5 Brock Beck Grinnell Jr
6 Ryan Clark Mt Vernon Sr
7 Kyler Dunn Spirit Lake Park Sr
8 Grifen Molle Notre Dame, Burlington So
9 Nathan Curry Sergeant Bluff-Lutton Jr
10 John Crowley Tipton Sr
126
1 Andrew Flora ADM, Adel Sr
2 Kain Luensman Monticello So
3 Hayden Taylor Solon Fr
4 Kayden Kauzlarich Centerville Jr
5 Eric Kincaid Camanche Fr
6 Carter Logue Carlisle Sr
7 Bryce Hatten Winterset Jr
8 Keegan Scheeler Center Point-Urbana Jr
9 Payton Drake PCM Monroe Jr
10 Trestin Sales Eddyville-Blakesburg-Fremont So
132
1 Eric Faught Clear Lake Sr
2 Jack Gaukel Sergeant Bluff-Lutton So
3 Ryan Phillips West Delaware Sr
4 Kruise Kiburz Winterset Jr
5 Zeb Gnida Solon Jr
6 Jalen Schropp Williamsburg Jr
7 Jacob Felderman Davenport Assumption Sr
8 Brock Radeke Vinton Shellsburg Sr
9 Remington Hanson Clarion-Goldfield-Dows So
10 Jackson Rolfs Decorah So
138
1 Kaleb Olejniczak Perry Sr
2 Jack Thomsen Union, Laporte City Jr
3 Jarod Kadel Columbus Community Sr
4 Chase McLaren Atlantic Sr
5 Jadyn Peyton West Delaware Fr
6 Brennan Todd Bishop Heelan Catholic Sr
7 Carson Babcock NHTV, New Hampton So
8 Gunner Rodgers Jr North Fayette Valley Sr
9 Jake Nieman OA-BCIG Jr
10 Reed Abbas Clarion-Goldfield-Dows So
145
1 Chase Luensman Monticello Sr
2 Colby Tool PCM Monroe So
3 Joey Busse Humboldt Sr
4 Jack West Winterset Jr
5 Will Esmoil West Liberty Jr
6 Max Babcock NHTV, New Hampton Sr
7 Luke Radeke Vinton Shellsburg Sr
8 Cael Meyer West Delaware So
9 Koby Hassebrock Roland Story Sr
10 Isaiah Spencer Spencer Jr
152
1 Adam Ahrendsen Union, Laporte City So
2 Mitchel Mangold West Delaware Sr
3 Easton Graff Sergeant Bluff-Lutton Sr
4 Kyler Rieck Spirit Lake Park Sr
5 Zack Bevans Solon Sr
6 Scott Betterton Vinton Shellsburg Sr
7 Matthew Doyle Independence Jr
8 Coy Ruess West Liberty Sr
9 Braxton Doebel Clear Lake Sr
10 Cade Everson Camanche So
160
1 Skyler Noftsger Ballard Sr
2 Wes Cummings PCM Monroe Sr
3 Cole Davis Independence Jr
4 Zach Williams Osage Jr
5 Baylor Crigger Camanche Sr
6 Justin McCunn Red Oak Jr
7 Cameron Rasing NHTV, New Hampton Sr
8 Jared Voss West Delaware So
9 Austin Beaver West Liberty Sr
10 Caleb Swalla Van Meter/Earlham Jr
170
1 Paul Ryan Mount Vernon Sr
2 Colter Bye Cresco, Crestwood Sr
3 Jarron Trausch PCM Monroe Sr
4 Sage Walker Eddyville-Blakesburg-Fremont Jr
5 Spencer Mooberry Osage So
6 Carter Maynes Red Oak Jr
7 Jax Flynn Solon Jr
8 Abraham Michel Maquoketa Jr
9 Wyatt Voelker West Delaware Fr
10 Eric Campie Camanche Sr
182
1 Nolan Harsh ADM, Adel Sr
2 Tristin Westphal-Edwards Washington Sr
3 Lucas Roland PCM Monroe Sr
4 Evan Rosonke NHTV, New Hampton Jr
5 Jack Neuhaus West Delaware Jr
6 Luke Jenness Sheldon/South O’Brien Sr
7 Kole Kreinbring Davenport Assumption Sr
8 Sam Wigans Clarion-Goldfield-Dows Sr
9 Coby Meyer Knoxville Sr
10 Ethan Reed Carlisle Sr
195
1 Julien Broderson Davenport Assumption Sr
2 Kyler Fisher Southeast Valley Sr
3 Noah Bandstra East Marshall Sr
4 Thomas Bentley Red Oak Sr
5 Dalton Chipp Hampton Dumont Sr
6 Caleb Olson Webster City Sr
7 Jordan Bries West Delaware Sr
8 Kolton Bus Central Lyon GLR Sr
9 Sam Chapman Creston, Orient Macksburg Jr
10 Chayce Hooyer Sioux Center Jr
220
1 Cody Fisher Woodward Granger Jr
2 Dakota Powell Spirit Lake Park Sr
3 Mike Hoyle Solon Sr
4 Lane Albertsen Union, Laporte City Sr
5 Seth Adrian Davenport Assumption Jr
6 Lake Stahlberg Monticello Sr
7 Kade Hambly Clear Lake Sr
8 Kaden Sutton ADM, Adel Jr
9 Tyler Courtier Shenandoah Sr
10 Carter Reicks NHTV, New Hampton Sr
285
1 Spencer Trenary Clarion-Goldfield-Dows Sr
2 Kobe Clayborne Bishop Heelan Catholic Jr
3 Justin Jones Humboldt Sr
4 Derrin Sesker Van Meter/Earlham Jr
5 Derec Weyer Harlan Sr
6 Taven Rich Maquoketa Jr
7 Thomas Wilson Southwest Iowa Jr
8 Chris Van Der Brink Boyden-Hull Rock Valley Jr
9 Tyler Lawrenson Woodward Granger Jr
10 Drake Fox Notre Dame, Burlington Sr

6 thoughts on “IAwrestle 2A team and individual rankings (1/15/19)

    • Koresh lost to Kinsella who isn’t ranked either. Both guys have an argument but this is a very deep weight and a lot of these guys have all beat each other up.

      Neither of these guys has as good of wins as the other guys. Campie beat Will Jefferson and DeMeyer who are both ranked in 3A to get in at 10.

Comments are closed.