2018 CIML Invitational – Ranked Teams + Wrestlers

What: 2018 CIML Invitational
When: Friday, January 26, 2018
Where: Southeast Polk High School, 7945 NE University, Pleasant Hill, IA 50327
Watch: LIVE on Trackwrestling ($) Part of IAwrestle Season Pass or available on pay-per-view

Follow along on social media @IAwrestle
Use the hashtag #CIML18

*Returning Conference Champ **Returning State Champ ***Returning Conference & State Champ

Teams: 
#1 Fort Dodge
#2 Waukee
#3 Southeast Polk***
#4 Valley, West Des Moines
#6 Johnston
#8 DM East
Ames, Ankeny, Ankeny Centennial, Des Moines Lincoln, Des Moines North-Hoover, Des Moines Roosevelt, Dowling Catholic, Marshalltown, Mason City, Ottumwa & Urbandale

106 Wrestler School Grade
#1 Cullan Schriever*** Mason City So
#2 Drake Ayala Fort Dodge Fr
#4 Devin Harmison Southeast Polk Jr
#5 Lucas Uliano Waukee Fr
#10 Cael Cox Ankeny Fr
113
#1 Caleb Rathjen Ankeny Fr
#2 Nick Oldham Valley, West Des Moines Jr
#3 Nate Kahoe Des Moines Lincoln Jr
#5 Nick Miller Waukee Jr
#7 Carson Taylor Fort Dodge So
#8 Caleb Helgeson Johnston Fr
#10 Noah Blubaugh Ankeny Centennial Jr
120
#1 Kyle Biscoglia** Waukee Sr
#2 Kobey Pritchard Southeast Polk Sr
#6 Ben Monroe Ankeny Centennial So
#9 Thomas Edwards Johnston So
#10 Derek Anderson Ankeny Jr
126
#1 Brody Teske*** Fort Dodge Sr
#2 Brock Espalin Des Moines East So
#7 Colby Schriever Mason City So
#8 Cody Anderson Waukee So
#10 Sam Kallem Ankeny So
132
#1 Drew Bennett* Fort Dodge Sr
#2 Zach Price Johnston Sr
#3 Matthew Jordan Des Moines East Jr
#7 Caleb Corbin Valley, West Des Moines Fr
138
#1 Deville Dentis Des Moines East Jr
#2 Drevon Ross Fort Dodge Jr
#6 Connor Dalton Des Moines Lincoln Sr
#8 Nathan Marchand Southeast Polk Jr
#9 Killyan Green Ankeny Sr
145
#1 Cade DeVos* Southeast Polk Jr
#3 Damond Lockner Fort Dodge Sr
#5 Elliott Pohlmeyer Johnston Sr
#6 Brock Parker Waukee Sr
152
#1 Grant Stotts Valley, West Des Moines Sr
#2 Cayd Lara* Fort Dodge Sr
#3 Lance Runyon Southeast Polk Jr
160
#6 Levi Egli Fort Dodge So
#8 Logan Neils Ankeny Centennial So
170
#2 Anthony Zach Waukee Jr
#3 Collin Hushagen Johnston Sr
#4 Thaddeus Breitsprecker Southeast Polk Sr
#7 Kaden Smith Fort Dodge Jr
182
#1 Joel Shapiro*** Valley, West Des Moines Sr
#4 Brandon Tessau Waukee Sr
#5 Joey Mitchell Ottumwa Sr
#8 Colin Hondred Ankeny Centennial Sr
195
#3 Gabe Christenson Southeast Polk So
#10 Triston Licht Fort Dodge Jr
220
#3 Greg Hagan Dowling Catholic Jr
#5 Beau Lombardi Valley, West Des Moines Jr
285
#2 Nathan McDonald Waukee Sr
#3 Jake Ryan Johnston Sr
#4 Carter Lawrence Valley, West Des Moines So

Advertisements