Jack Mendenhall Invitational – Ranked Teams and Wrestlers

What: Jack Mendenhall Invitational
When: Saturday January, 6, 2018 10:00AM
Where: Ames High School, 1921 Ames High Dr., Ames, IA 50010
Watch: Trackwrestling via IAwrestle ($10 PPV or $65 Season Pass)

Teams: 
B #1 Skutt Catholic (Omaha, NE)
3A #4 Valley, West Des Moines
3A #5 Glenwood
2A #5 Ballard
3A #6 Iowa City High
2A #9 Clarion-Goldfield-Dows

Ames, Boone, Carroll, Cedar Rapids Kennedy, Dowling Catholic, Indianola, Nevada, OA-BCIG, Perry, Pocahontas Area & Prairie Cedar Rapids

Individuals:

106
2A-106 #6 Jacob Mielke Pocahontas Area/L-M Jr
3A-106 #6 Ethan Wood-Finley Iowa City, City High So
113
B-113 #1 Caleb Lazure Skutt Catholic So
3A-113 #2 Nick Oldham Valley, West Des Moines Jr
2A-113 #8 Jake Nieman OA-BCIG So
120
3A-120 #2 Zachary Thompson Perry Sr
3A-120 #5 Conrad Braswell Prairie, Cedar Rapids Jr
B-120 #6 Joey Orsi Skutt Catholic So
2A-120 #9 Kurtis Krager OA-BCIG Sr
126
2A-126 #2 Shea Ruffridge Pocahontas Area/L-M Sr
3A-126 #6 Kaleb Olejniczak Perry Jr
3A-126 #9 Johnny Washburn Prairie, Cedar Rapids So
132
B-132 #3 Nick Stoltenberg Skutt Catholic So
3A-132 #7 Caleb Corbin Valley, West Des Moines Fr
2A-132 #8 Conner Johnson Clarion-Goldfield-Dows Sr
3A-132 #8 Lance Bormann Iowa City, City High Sr
138
2A-138 #2 Jarrett Miller Ballard Sr
3A-138 #3 Joey Harney Iowa City, City High Sr
2A-138 #5 Easton Graff Sergeant Bluff-Luton Jr
3A-138 #6 Zach Stewart Perry Sr
3A-138 #10 Dylan Ironside Cedar Rapids, Kennedy Sr
145
2A-145 #2 Tanner Abbas Clarion-Goldfield-Dows Sr
3A-145 #2 Trevor Anderson Glenwood Sr
B-145 #3 Stone Mendez Skutt Catholic Sr
3A-145 #4 Trenton Wennermark Prairie, Cedar Rapids Sr
3A-145 #5 Mason Hulse Boone Sr
152
3A-152 #1 Grant Stotts Valley, West Des Moines Sr
2A-152 #3 Skyler Noftsger Ballard Jr
3A-152 #5 Kyle Hefley Iowa City, City High Jr
3A-152 #8 Jordan Renshaw Glenwood Sr
160
3A-160 #4 Wilfred Kadohou Iowa City, City High Sr
2A-160 #5 Tate Battani Ballard Sr
2A-160 #6 Reymundo Vasquez Clarion-Goldfield-Dows Sr
170
3A-170 #1 Ben Sarasin Cedar Rapids, Kennedy Sr
B-170 #2 Billy Higgins Skutt Catholic Sr
3A-170 #7 Mike Jasa Prairie, Cedar Rapids Sr
2A-170 #9 Mason Carpenter Clarion-Goldfield-Dows Sr
182
3A-182 #1 Joel Shapiro Valley, West Des Moines Sr
3A-182 #2 Anthony Sherry Glenwood Sr
2A-182 #3 Ben Lee Ballard Sr
B-182 #4 Eli Jensen Skutt Catholic So
195
3A-195 #2 Jacob Dykes Iowa City, City High Sr
3A-195 #5 Reece Bowlin Indianola Sr
2A-195 #8 Blake Anderson OA-BCIG Sr
3A-195 #9 Ashton Stoner-DeGroot Prairie, Cedar Rapids So
3A-195 #10 Cade Parker Cedar Rapids, Kennedy So
220
3A-220 #2 Isaac Bales Glenwood Sr
2A-220 #4 Tyler Anderson OA-BCIG Sr
3A-220 #4 Greg Hagen Dowling Catholic, West Des Moines Jr
3A-220 #5 Beau Lombardi Valley, West Des Moines Jr
285
3A-285 #1 Caleb Sanders Glenwood Sr
2A-285 #4 Dominick Etherington Algona Sr
3A-285 #4 Carter Lawrence Valley, West Des Moines So
2A-285 #5 Spencer Trenary Clarion-Goldfield-Dows Jr
3A-285 #7 John Vis Cedar Rapids, Kennedy So
3A-285 #8 Jacob Murry Iowa City, City High Jr

Advertisements

3 thoughts on “Jack Mendenhall Invitational – Ranked Teams and Wrestlers

Comments are closed.