Class 1A Semifinal Match-ups

jaymus-wilson-after-quarters106-

#4 Adam Allard (West Sioux) vs #3 Daniel Kimball (Don Bosco)
#2 Cobe Siebrecht (Lisbon) vs #1 Jaymus Wilson (Alburnett) 

113-

#4 Kurtis Krager (OA-BCIG) vs #3 Devon Meeker (Wapello)
#9 Nathan Phillips (Interstate 35) vs #1 Cael Happel (Lisbon) 

120-

Ryne Mohrfeld (Lisbon) vs #2 Brady Kyner (Southeast Warren/Melcher Dallas)
#3 Brock Henderson (North Linn) vs Blake Thomsen (Underwood) 

126-

Zach Osborne (Mediapolis) vs #1 Alex Thomsen (Underwood)
#3 Kody Berg (Westwood) vs #2 Donny Schmit (Wapsie Valley) 

132-

#6 Blake Bauer (Southeast Warren/Melcher Dallas) vs #3 Kolton Roth (Graettinger-Terril/Ruthven-Ayrshire)
#5 Chance Throndson (Riceville) vs #1 Cooper Siebrecht (Lisbon) 

138-

#3 Jacob Hansen (West Fork, Sheffield) vs #1 Kaleb Krall (Wapsie Valley)
Kory Van Oort (West Sioux) vs #4 Austin Leopard (Louisa-Muscatine)

145-

#1 Trent Johnson (Dike-New Hartford) vs #7 Braydon Nunemaker (East Buchanan)
#3 Trey Brisker (Wilton) vs #2 Dylan Schuck (Sibley-Ocheyedan)

152-

#5 Skylar Solko (Alta-Aurelia) vs #1 Zachary Axmear (English Valleys) 
#2 Brennan Swafford (Mediapolis) vs #7 Brady Wilson (Logan-Magnolia)

160-

#7 Griffen McBride (Pleasantville) vs #3 Jacob Krakow (Iowa Valley)
#4 John Henrich (Akron-Westfield) vs #6 Dalton Nelson (North Butler)

170-

#7 Trent Kruger (Sibley-Ocheyedan) vs #2 Taylan Entriken (Hudson)
#1 Tanner Sloan (Alburnett) vs #4 Jarel Arbegast (West Fork, Sheffield)

182-

#1 Logan Schumacher (Martensdale-St. Marys) vs #4 Garet Sims (Iowa Valley)
#6 Bryce Oveson (Wilton) vs #3 Alec McDowell (Maquoketa Valley)

195-

#3 Hunter Hagen (West Hancock) vs #4 Hunter Dejong (Sibley-Ocheyedan)
#1 Slade Sifuentes (Lake Mills) vs Nick Gaes (Alta-Aurelia) vs # 10 Tyler Anderson (OA-BCIG)

220-

#1 Drake Johnsen (Logan-Magnolia) vs#8 Noah Boender (Sigourney-Keota) 
#2 Tom Rief (Missouri Valley) vs #4 Chaz Clark (Pleasantville)

285-

#3 Brian Sadler (Jesup) vs #2 Kyler Schott (North Linn) 
#1 Jared Brinkman (Regina, Iowa City) vs #5 Matt Naig (Sibley-Ocheyedan)

Advertisements

One thought on “Class 1A Semifinal Match-ups

  1. Pingback: 2017 Iowa High School State Tournament HUB |

Comments are closed.