CIML Ranked Wrestlers and Duals – Thursday January 15th

5:30PM – Dowling Catholic, ADM Adel @ WDM Valley

106 – #3 Spencer Hutchinson (WDM Valley)

120 – #5 Grant Stotts (WDM Valley)

132 – #2 Michael Zachary (Dowling Catholic)

132 – #9 Triston Cobb (WDM Valley)

138 – #4 (2A) Trevor Harsh (ADM Adel)

145 – #8 Jack Koethe (WDM Valley)

160 – #3 (2A) Zach Johnston (ADM Adel)

170 – #1 Isaiah Patton (Dowling Catholic)

182 – #6 Rocky Lombardi (WDM Valley)

195 – #8 Joe Brett (Dowling Catholic)

220 – #5 Brady Smith (WDM Valley)

Hwt – #6 Eli Alger (Dowling Catholic)

Hwt – #9 (2A) Nathan Heath (ADM Adel)

5:30PM – DM Lincoln, Newton @ Ottumwa (Evans Middle School)

132 – #10 Nathan Cary (Ottumwa)

182 – #9 Isaiah Cox (Ottumwa)

6:30PM – Fort Dodge @ Marshalltown (Miller Middle School)

106 – #1 Brody Teske (Fort Dodge)

113 – #5 Triston Lara (Fort Dodge)

120 – #3 Erik Birnbaum (Fort Dodge)

132 – #7 Cayd Lara (Fort Dodge)

160 – #7 Jonah Egli (Fort Dodge)

170 – #7 Josh Edel (Marshalltown)

182 – #10 Peyton Williams (Marshalltown)

195 – #1 Sam Cook (Fort Dodge)

7:30PM – Johnston @ Urbandale

106 – #9 Zach Price (Johnston)

113 – #6 Ethan Ksiazek (Johnston)

120 – #7 Alec Ksiazek (Johnston)

126 – #2 Henry Pohlmeyer (Johnston)

138 – #6 Zeljko Caculovic (Urbandale)

138 – #9 Shane Vaughan (Johnston)

170 – #8 Nathan Standish (Johnston)

Hwt – #4 Jake Heinrich (Urbandale)

7:30PM – DM Roosevelt @ DM North/Hoover Wrestling Coop (North High)

 

7:30PM – DM East @ Indianola (North Gym)

152 – #1 Josh Davis (DM East)

170 – #5 Casey Crawford (Indianola)

7:30PM – Waukee @ Ankeny Centennial

106 – #10 Kyle Biscoglia (Waukee)

113 – #3 Jacob Allison (Waukee)

182 – #1 John Ware (Ankeny Centennial)

220 – #8 Nathan Jacobsen (Waukee)

Hwt – #5 Colin Olson (Ankeny Centennial)

7:30PM – Ankeny @ SE Polk

106 – #7 Gauge Perrien (SE Polk)

113 – #2 Nathan Lendt (SE Polk)

120 – #4 Zach Barnes (SE Polk)

126 – #1 Nolan Hellickson (SE Polk)

138 – #2 Keegan Shaw (SE Polk)

145 – #2 Aaron Meyer (SE Polk)

152 – #4 Briar Dittmer (SE Polk)

160 – #10 Brady Buchheit (SE Polk)

170 – #10 Mason Kerr (SE Polk)

195 – #4 Deion Mikesell (SE Polk)

195 – #9 Brad Phipps (Ankeny)

220 – #1 Ethan Andersen (SE Polk)

Hwt – #1 Jake Marnin (SE Polk)

Hwt – #8 Tyson Luick (Ankeny)

7:30PM – Ames @ Mason City

138 – #7 Mac Spotts (Mason City)

152 – #8 Marcus Coleman (Ames)

182 – #2 Hank Swalla (Ames)

220 – #7 Harrison Townsend (Ames)