The Night of Conflict returns to Sioux City this weekend at the Long Lines Arena on October 2nd. This year’s IAwrestle event will feature a standalone Women’s card featuring 15 matches at 4:30 P.M., and the Men’s card at 6:30 P.M. will have 16 matches. Less than 250 tickets are left and can be purchased online at NightofConflict.com. Night of Conflict will also be streamed live for premium subscribers on Rokfin for $9.99. (Stream: 4:30 P.M. GIRLS | 6:30 P.M BOYS )

 


Women’s Matches
Katie Biscoglia (Van Meter) vs Mia Anderson (Nebraska)
Bella Porcelli (Southeast Polk) vs Maria Elizondo (Humboldt)
Jasmine Luedtke (Ottumwa) vs Sophia Shultz (Nebraska)
Olivia Huckfelt (Spencer) vs Savannah Sistad (Creston)
Jillian Worthen (Union, LaPorte City) vs Hannah Davis (Council Bluffs AL)
Anna Sondall (Boone) vs Josephine Wearmouth (Martensdale-St. Mary)
Olivia Villegas (East Sac) vs Jolynn Tiefenthaler (Ridge View)
Leah Chandler (Chariton) vs Regan Rosseter (Nebraska)
Morgan Griffin (Spencer) vs Reagen Gallaway (Nebraska)
Mariah Webster (Colfax-Mingo) vs Tatum Shepherd (Ridge View)
Meridian Snitker (Waukon) vs Paris Dean (Spencer)
Adyson Lundquist (Southwest Valley) vs Brisa Figueroa (Nebraska)
Naomi Simon (Decorah) vs Winner of Porcelli/Elizondo
Reanah Utterback (Sigourney) vs Molly Allen (Underwood)
Lilly Luft (Charles City) vs Madyson Gray (Kansas)


Men’s Matches
Jace Rhodes (Mason City) vs Chase Fiser (Bondurant)
Josiah Schaetzle (Dubuque Hemp) vs Wyatt Reisz (Logan-Magnolia)
Carter Martinson (Southeast Polk) vs Dylan Whitt (Cedar Falls)
Ty Koedem (SBL) vs Cam Clark (West Sioux)
Jacob Frost (Dowling) vs Kael Scranton (Iowa City West)
McKinley Robbins (Greene County) vs Braden Graff (West Sioux)
Anders Kittelson (Osage) vs Kane Naaktgeboren (Linn-Mar)
Connor Fiser (Bondurant) vs Blake Gioimo (Cedar Rapids Prairie)
Ryder Downey (Indianola) vs Mikey Baker (West Sioux)
Dru Ayala (Fort Dodge) vs Brandon Morvari (Minnesota)
Kale Petersen (Greene County) vs Alan Koehler (Minnesota)
Carson Martinson (Southeast Polk) vs Nick Fox (Osage)
Evan Frost (Dowling) vs Keith Smith (Nebraska)
Winner of Rhodes/Fiser vs Cade Siebrecht (Lisbon)
Hunter Lyden (Minnesota) vs Max Magayna (Columbus Catholic)
Ryder Rogotzke (Minnesota) vs Tate Naaktgeboren (Linn-Mar)

Leave a Reply