Bobcat Jerry Eckenrod Invitational Semi-final Matchups

Broderson?

1 Don Bosco 100.0
2 Williamsburg 92.0
3 West Liberty 81.0
4 Davenport Assumption 74.0
5 West Delaware 68.0
6 Eddyville-Blakesburg-Fremont 54.0
7 Dallas Center-Grimes 44.5
8 La Porte City, Union 40.5
9 Independence 39.5
10 Vinton-Shellsburg 38.0
11 Centerville 23.0
12 Cedar Rapids Jefferson 22.0
13 East Marshall 19.0
14 Benton Community 18.0
15 North Linn 17.0
16 Cedar Rapids Washington 12.0

 

106

1A #1 Daniel Kimball (Don Bosco) vs Trenton McDonough (Assumption)

2A #2 Matthew Lewis (Centerville) vs Kayden Gryp (Williamsburg)

113

Heath Moyer (North Linn) vs Payton Hellman (Union)

1A #6 Michael McClelland (Don Bosco) vs Trestin Sales (Eddyville-Blakesburg)

120

2A #1 Grayson Kesterson (Williamsburg) vs Cael Frost (Don Bosco)

2A #7 Jack Thomsen (Union) vs Tyler Landgrebe (Eddyville-Blakesburg)

126

1A #3 Easton Larson (Don Bosco) vs Tate Ricard (Eddyville-Blakesburg)

2A #5 Jalen Schropp (Williamsburg) vs 2A #6 Carter Weeks (Vinton-Shellsburg)

132

2A #1 Matt Robertson (Assumption) vs 2A #4 Alex Hanna (Eddyville-Blakesburg)

2A #2 Will Esmoil (West Liberty) vs 2A #10 Luke Radeke (Vinton-Shellsburg)

138

1A #1 Gable Fox (Don Bosco) vs Brock Radeke (Vinton-Shellsburg)

2A #6 Matthew Doyle (Independence) vs 2A #7 Coy Ruess (West Liberty)

145

1A # Logan Lutgen (Don Bosco) vs Cael Meyer (West Delaware)

2A #6 Sage Walker (Eddyville-Blakesburg) vs Justis Dengler (West Liberty)

152

2A #2 Joe Kelly (West Liberty) vs Luke Fistler (Dallas Center-Grimes)

2A #4 Mitchel Mangold (West Delaware) vs Jarret Orr (Independence)

160

3A #2 Zane Mulder (Dallas Center-Grimes) vs Jared Voss (West Delaware)

1A #3 Austin Hellman (Don Bosco) vs Cavin Malloy (Williamsburg)

170

Kort Johnson Vinton-Shellsburg) vs Jack Neuhaus (West Delaware)

Thomas Even (Don Bosco) vs Noah Bandstra (East Marshall)

182

2A #1 Julien Broderson (Assumption) vs Lane Albertson (Union)

Bryce Schares (Don Bosco) vs Isaac Maser (Williamsburg)

195

2A #1 Bryce Esmoil (West Liberty) vs Seth Adrian (Assumption)

2A #6 Harrison Goebel (West Delaware) vs 2A #7 Josh Holub (Williamsburg)

220

2A #6 Hunter Crawford (Independence) vs Easton Werner (Benton Community)

Henry Martens (Assumption) vs Kobe Simon (West Liberty)

285

Andy Lopez (West Liberty) vs Nate Hempel (Assumption)

Keaton Zimmerman (Williamsburg) vs Jacob Comer (Dallas Center-Grimes)

Advertisements