Class 3A Semifinal Match-Ups

Nelson Brands

 

106 –
Cody Anderson (Waukee) vs #2 Ben Monroe (Ankeny Centennial)
#1 Cullan Schriever (Mason City) vs #4 Conrad Braswell (Prairie, Cedar Rapids)

113 –
#1 Drew Bennett (Fort Dodge) vs #2 Kyle Biscoglia (Waukee)
#4 Jacob Schipper (North Scott) vs #7 Eric Owens (Ankeny Centennial)

120 –
#4 Dylan Albrecht (Waverly-Shell Rock) vs #2 Gauge Perrien (Southeast Polk)
#1 Brody Teske (Fort Dodge) vs #5 Noah Hughes-Reilly (Valley, West Des Moines)

126 –
#6 Damond Lockner (Fort Dodge) vs #2 McGwire Midkiff (Council Bluffs Thomas Jefferson)
#3 Zach Price (Johnston) vs #1 Adam Brown (Southeast Polk)

132 –
#2 Jake Watters (Dowling Catholic) vs #1 Cade DeVos (Southeast Polk)
#5 Trenten Wennermark (Prairie, Cedar Rapids) vs #3 Bradan Birt (Epworth, Western Dubuque)

138 –
Deville Dentis (Des Moines East) vs  #2 Nathan Lendt (Southeast Polk)
#1 Triston Lara (Fort Dodge) vs #4 Harlan Steffensmeier (Fort Madison)

145 –
#1 Zach Barnes (Southeast Polk) vs Mason Hulse (Boone)
#2 Grant Stotts (Valley, West Des Moines) vs#8 Trevor Anderson (Glenwood)

152 –
#6 Colin Conway (Marion) vs #2 Cayd Lara (Fort Dodge)
#3 Austin Yant (Waverly-Shell Rock) vs #1 Nelson Brands (Iowa City West)

160 –
#5 Carter Rohweder (Iowa City High) vs #1 Joel Shapiro (Valley, West Des Moines)
#2 Mac Southard (Lewis Central) vs #4 Matt Culver (Cedar Rapids Jefferson)

170 –
#7 Bryce Pilcher (Cedar Falls) vs #5 Gavin Babcock (Southeast Polk)
#1 Marcus Coleman (Ames) vs #2 Ben Sarasin (Cedar Rapids Kennedy)

182 –
#4 Tyrell Gordon (Waterloo East) vs #2 Anthony Sherry (Glenwood)
#1 Max Lyon (Epworth, Western Dubuque) vs #3 Spencer Sherwood (Burlington)

195 –
#1 Kaden Sauer (Dowling Catholic) vs #6 Cody Wonderlich (Southeast Polk)
#4 Jacob Dykes (Iowa City High) vs #2 Isaac Bartel (Mason City)

220 –
#1 Rocky Lombardi (Valley, West Des Moines) vs #5 Sam Gerst (Waterloo West)
#3 Zach Haggstorm (Glenwood) vs #2 Wyatt Wriedt (North Scott)

285 –
#3 Eagan Lickiss (Indianola) vs #4 Keegan Poole (Pella)
#1 Aaron Costello (Epworth, Western Dubuque) vs #7 Callan Tomlin (Oskaloosa)

 

Advertisements

One thought on “Class 3A Semifinal Match-Ups

Comments are closed.