2A District Qualifiers By Team

11 Qualifiers

Assumption: Matthew Randone 106, Jacob Felderman 113, Jacob Fenske 120, Kirk Mommsen 138, Patrick Schwartzhoff 145, Nick Johnson 152, Joe Argo 160, Julian Broderson 170, Chris Bridges 182, Noah Broderson 220, Travis Bruns 285


10 Qualifiers

ADM Adel: Andrew Flora 106, Nolan Harsh 113, Caleb Buse 132, Chris Johnston 138, Caleb Button 145, Zach Johnston 160, Cole Bennett 182, Kade Overton 195, Hunter Gibson 220, Nathan Heath 285
Clarion-Goldfield
: Connor Johnson 106, Justin Portillo 113, Josh Portillo 120, Lucas Lienemann 126, Calen Rosenbaum 132, Tanner Abbas 138, Brady Brott 145, Dakota Hennigar 152, Mason Carpenter 170, Zach Pogge 195
Creston
/O-M: Jacob Goodson 113, Trevor Marlin 126, Wyatt Thompson 138, Mitchel Swank 145, Joey Huntington 152, Cameron Leith 160, Chase Shiltz 170, Jackson Mikkelsen 182, Seth Maitlen 195, Kadon Hulett 220
Spirit Lake: Nate Cornwall 113, Spencer Newman 120, Kyler Dunn 126, Gavin Kramer 132, Kyler Rieck 138, John Tuttle 145, Daniel Trucksess 152, Dakoda Powell 182, Hunter Akers 195, Trenten Murray 220
Washington: Garrett Ikerd 106, David Hora 120, Andrew Waite 126, Kyle Anderson 132, Austin Hazelett 138, Michael Ellingson 145, Trey Van Weelden 152, Tristin Westphal-Edwards 160, Karlton Skubal 182, Mitchell Huisenga 285
Williamsburg: Grayson Kesterson 106, Cole Lehn 120, Sterling Greiner 138, Gage Blythe 145, Colton Lewis 152, Cavin Malloy 160, Vic Malloy 182, Miguel Sanchez 195, Logan Knutson 220, Quinten Miller 285


9 Qualifiers

Albia: Aden Reeves 106, Storm Little 113, David Morris 126, Bryce Leshen 145, Blake Lawless 152, Brett Martin 160, Ben Mason 182, Trever Blackford 220, Carter Isley 285
Charles City
: Dakota Hewitt 120, Nate Lasher 126, Austin Staudt 138, Maxwell Forsyth 145, Brandon Childs 160, Alex Koehler 182, Nick Jacobs 195, Aaron Maloy 220, Brody Tupy 285
Independence: Jarrett Orr 113, Collin Fischels 120, Drew Davis 138, Luke House 152, Jake Juhl 160, Nick Holt 170, Elliott Ryan 182, Matt McMillan 195, Hunter Crawford 220
Mediapolis: Cauy Massner 106, Zach Osborne 120, Shea Swafford 132, Brennan Swafford 138, Mason Buster 145, Remmy Benz 152, Zach Erickson 160, Luke Erickson 182, Ethan Timmerman 195
Mount Vernon: Paul Ryan 120, Justin Light 126, Tony Garcia 132, Charlie Engelbrecht 145, Levi Wade 152, John Engelbrecht 160, Jack Cochrane 195, Bryce Cox 220, Tristan Wirfs 285
Solon: Christian Haight 113, Ben Carr 126, Zack Bevins 132, Mike Hoyle 138, Cole Fritz 145, Graeson Dall 152, Trevor Nelson 160, Dillon Diltz 170, Kendrick Harris 182 
South Tama
: Brady Fritz 113, Tanner Probasco 126, Colton Vest 132, Jaret Probasco 145, Isaac Judge 152, Bailey Chyma 170, Dalton Rosenberg 182, Justin Suchanek 220, Kyle Kucera 285


8 Qualifiers

Ballard: Skyler Noftsger 120, Tate Battani 126, Jarrett Miller 132, Rachel Watters 145, Kenton Brekke 152, Ben Lee 170, Will May 182, Max Moulden 195
Glenwood
: Tanner Maxwell 113, Trevor Anderson 126, Jordan Renshaw 138, Matt Malcom 152, Anthony Sherry 170, Isaac Bales 182, Zach Haggstrom 195, Caleb Sanders 285
New Hampton: Dylan Robinson 106, Noah Fye 113, Connor Cleveland 120, Tyler Shatek 126, Keaton Geerts 132, Keegan Tenge 138, Ryan Gorman 152, Areon Day 195
Perry: Kaleb Olejniczak 106, Zach Thompson 120, Gisaveri Niyibizi 126, Kade VanKirk 132, Zach Stewart 138, Jacob Thompson 145, Eli Saemisch 170, Adan Medina 182
Sergeant Bluff-Luton: Dominique Hollowell 106, Ethan Kempema 113, Rhyker Sims 120, Brayden Curry 126, Easton Graff 132, Preston Dunn 152, Sean Kellogg 170, Kyle Benson 182
Webster City: Drake Doolittle 113, Carson Hartnett 120, Cole Nokes 126, Gage Sadler 138, Zane Williams 152, Ryan Ferrari 160, Gavin Dinsdale 220, Cooper Lawson 285


7 Qualifiers

Atlantic: Kole Hansen 106, Carter Cox 113, Chase McLaren 120, Zac Stork 182, Drake Roller 195, Keagan Hosfelt 220, John McConkey 285
Beckman Catholic: Grant Hoeger 106, Jake Recker 126, Jackson Feldman 132, Cody Feldman 145, Luke Hageman 152, Owen Grover 160, Tyler Hirsch 182
Crestwood-Cresco: Kaden Anderlik 106, Michael Millage 120, Ryan Steffen 126, Chase Lienhard 132, Trae Pecinovsky 145, Neil Clement 152, Jacob Knutson 285
Denver/Tripoli: Riley Wright 113, Tevon Rettig 120, Cael Krueger 126, Caleb Wilson 138, Izaak Shedenhelm 195, Keenan Bahlman 220, Brock Farley 285
Grinnell
: Joe Simon 106, Lane Milner 126, Kaiden Gosselink 132, Dalton Kies 138, Jake Simon 145, Jevin Wyatt 152, Tanner Hoffstetter 285
MOC-Floyd Valley: Cesar Sandoval 106, Abraham Anzua 120, Tyler Rupp 126, Connor Ascherl 138, Conner Huss 152, Matt Dahl 160, Noah Minnick 195
Osage: Joe Jacobs 106, Brody Roll 126, Derek Fox 145, Brock Jennings 152, Tristan Johnson 160, Justin Woods 170, Caleb Ring 220
PCM-Monroe: Jakeb Fenton 106, Clay VanWyk 113, Chance Palm 120, Lucas Roland 138, Xavier Miller 145, Wes Cummings 152, Jarron Trausch 170


6 Qualifiers

Clear Lake: Eric Faught 106, Jackson Hamlin 113, Will Kirschbaum 132, Ryan Leisure 138, Ryan Faught 152, Kyle Willms 285
Gilbert: Stephen Shuka 106, Sinjin Briggs 120, Garrisson Holck 126, Chris McGuire 195, Christian Harder 220, Eil Harris 285
Knoxville: Joe Hollinrake 132, Michael Ullestad 160, Cameron Brown 182, Jordan Beal 195, Travis Poffenbarger 220, Brock Caviness 285
Pocahontas Area: Shea Ruffridge 106, Joe Minkler 120, Clayton Reis 138, Connor Schoening 152, Daniel Sommerlot 182, Spencer Trenary 285
Roland-Story
: Max Halstead 106, Zach Anderson 120, Tyson Manzer 138, Sam Mathis 182, Tanner Stille 195, Calvin Bright 220
Saydel: Klayton Keller 120, Oscar Ruiz 138, Devon Van Houten 152, Dylan Coffin 160, Trevor Sprague 170, Hunter Jesse 285
Union-La Porte City: Jon Hellman 120, Derek Holschlag 132, Isaiah Vaughan 160, Will Reiter 170, Bryon Sells 182, Michael Ahrendsen 285
West Liberty: Coy Ruess 106, Justis Dengler 126, Austin Beaver 132, Joe Kelly 152, Joe Baker 160, Bryce Esmoil 195
Winterset: Derek Koster 126, Blake Ryerson 132, Justin Smith 145, Caleb Grose 160, Jalen Kleemeier 170, CJ Baker 285


5 Qualifiers

Central DeWitt: Isaac Payne 113, Bryant Woodford 120, Drew Durant 182, Reece Westphal 195, Nick Smith 220
Cherokee- Washington: Collin Johnson 126, Matt Stines 145, Tyler Zeimen 160, Mason Meitzenheimer 195, Charlie Wych 285
Harlan
: Ronan Noeth 106, Brandon Trevino 120, Austin Knudson 126, Elias Shaeffer 132, Jacob Wingert 160
Kuemper Catholic-Carroll: Tim Sibbel 138, Zak Hulsing 145, Issack Anderson 195, Seth Gehling 220, Tucker Vonnahme 285
Red Oak: Cam Vanderhoof 106, Clay Selberg 145, Thomas Bentley 152, Carlos Guerra 170, Terry Christian 195


4 Qualifiers

Camanche: Nate Thoms 126, Brice Everson 132, Baylor Crigger 138, Noah Everson 145
Central Lyon/GLR: Mitch Van Beek 138, Treyton Virtue 145, Kolton Bus 170, Austin Winkel 195
Clarinda
: Austin Gutknecht 132, Dakota Foster 138, JJ Clark 182, Chance Strough 220
Decorah: Devin Stortz 138, Isaiah Mitchell 160, Daniel Ott 195, Cole Headington 285
Dubuque Wahlert: Anthony Dudek 138, Zach Kemp 170, Mason Flynn 195, John Patrick 220
East Marshall
: Nick Meling 120, Nick Long 160, Max Upah 170, Lane Walton 195
Estherville Lincoln Central: Jason Peta 106, Zack Snyder 113, Kelly Clabaugh 160, Lincoln Coakley 170
Iowa Falls-Alden: Todd Raisch 113, Dante Tacchia 120, Dillon Rubow 132, Michael Kent 170
Mid-Prairie-Wellman: Duncan McCain 113, Cameron Tolander 170, Visouth Peterschmidt 195, Levi Duwa 220
North Fayette Valley: Jared Kerr 145, Kelvin Guyer 170, Nick Baumler 182, Jordan Baumler 220
Vinton-Shellsburg: Luke Radeke 106, Carter Weeks 113, Navon Dunlap 126, Nick Hyland 145
West Delaware: Ryan Phillips 106, Mitchel Mangold 132, Coy Roussell 170, Kaleb Zieser 285


3 Qualifiers

Algona: Cameron Peterson 106, Josh Strohman 160, Josh Wegener 285
Bedford/Lenox
: Dylan Heideman 113, Jared Hensley 120, Hunter Russell 160
Benton Community: Samuel Maresh 170, Blade Durbala 195, Jacob Reid 220
Bishop Heelan: Joe Vondrak 113, Shyler Langley 160, Diego Samaniego 220
Boyden-Hull/Rock Valley: Austin Rozeboom 132, Alex Hash 145, Don Kraai 285
Cascade-Western Dubuque: Nolan Noonan 106, Sam Martin 113, Derick Koppes 120
Center Point-Urbana: Caleb Fuessley 113, Brock Rathbun 126, Alex Crandall 138
Central Decatur-Leon: Wyatt Dale 106, Luke Jones 138, Kade Kelso 152
Chariton: Gabe Ruepke 120, Dylin Harberts 126, Tim Good 195
Columbus Community: Josh Keller 113, Armando Quiroz 126, Tucker Morrison 170
Greene County: Kane Borgeson 113, Tommy Bradshaw 152, Isaiah Yoder 160
Humboldt: Joey Busse 132, Nate Kollmorgen 182, Trayton Harris 195
Monticello: Chase Luensman 106, Lake Stahlberg 182, Zach Timm 285
Oelwein: Cole Stanford 160, Austin Duffy 170, Travis McMillian 220
Shenandoah: Jake Johnson 145, JD Lewis 220, Jacob Stenzel 285
Sioux Center: Dexter Hooyer 182, Ko Kieft 220, Elijah Van’t Hof 285
Southeast Valley: Trey Lawrence 132, Kyler Jondle 160, Kaelen Lundberg 170
Woodward-Granger: Ty Turner 113, Race Brant 152, Tanner Vermaas 182


2 Qualifiers

BCLUW: Ian Showers 113, Rylan Duchane 160
Bondurant-Farrar: Austin Nash 106, Walter Long 113
Clear Creek-Amana: Quinn Murphy 132, David Jensen 152
Davis County-Bloomfield: Walker Henderson 132, Dylan Henderson 170
Forest City: Pierce Gelhaus 145, Alex Paulson 220
Garner-Hayfield/Ventura: Conner Shaw 170, Cade Baker 182
Maquoketa: Jacob Kloft 170, Trevor Bickford 285
Sheldon: Luke Jenness 170, Cesar Salazar 220
Van Meter: Nate Vento 120, Luke Costlow 132
Waukon: Miles Howe 113, Joe Frieden 182


1 Qualifer

Aplington-Parkersburg: Shane Poppens 195
Centerville: Josh Morgan 138
CMB-Baxter: Charles Robertson 220
Columbus Catholic: Kaleb Boleyn 145
East Sac County: Garret Bruce 132
Fairfield: Brendon Lunsford 285
Hampton-Dumont: Logan Chipp 182
North Polk-Alleman: Austin Smith 126
West Burlington/Notre Dame: Gage Jarrett 220


0 Qualifiers

Anamosa
Clarke
GRNT
Nevada
Northeast-Goose Lake


 

Advertisements