Youth Tournaments/Camps

List your wrestling tournament and camps on IAwrestle by filling out your contact information in the form below the calendar.

Then click on the Paypal “buy now” button. Once payment and information have been confirmed we will add your listing.

$50 Includes internet listing and article. Goes out on Facebook/Twitter (If you have special advertising requests please note on contact form.)

Questions call Tony Hager at 515-230-2572 or email iawrestlecontact@gmail.com.

UPCOMING EVENTS:

Friday
Dec 8, 2017
Sibley-Ocheyedan Little Generals Club tournament
Divisions:
Div I K-2, Div II 3-4, Div III 5-6
Contact:
Ben Strandberg 605-681-6901 bstrandberg@thegenerals.org
Click Here for Entry Form
Sibley-Ocheyedan
High School
Sibley, IA
Friday
Dec 8, 2017
Fritz Nielsen Wrestling Tournament
Divisions:
Div I K-2, Div II 3-4, Div III 5-6, Div IV 7-8
Contact:
Brian Morgan 515-341-7049 or bmorgan@algona.k12.ia.us
Click Here for Entry Form
Algona
Middle School
Algona, IA
Friday
Dec 8, 2017
45th Annual Morning Sun Kids Wrestling Tournament
Divisions:
Super PeeWee PreK-K, PeeWee 1-2, Bantam 3-4, Novice 5-6, Junior 7-8
Contact:
Jim Harbison 319-868-3025 or 319-750-3324 or Jeff Malone 319-759-8180
Click Here for Entry Form
Morning Sun
Elementary School
Morning Sun, IA
Friday
Dec 8, 2017
Tom Coyle Memorial Tournament
Divisions:
Div I PreK-2, Div II 3-4, Div III 5-6
Contact:
Jay McDonough jmcdonough@centralsprings.net  641-696-3434
Click Here for Flyer           Walkins Only
Cntral Springs
High School
Manly, IA
Saturday
Dec 9, 2017
Iron Elite National Team Duals
K-8 National Team Duals
Divisions:
50, 55, 60, 65, 70, 75, 80, 85, 90, 95, 100, 110, 120, 130, 140, 150, 160, HWT
Contact:
Steve Farrell Email: farrellpromotions@gmail.com
Click Here for Flyer Entry Form
Grinnell College
Charles Benson Rec. Center
Grinnell, IA
Saturday
Dec 9, 2017
40th Annual New Hamption Lions Junior Wrestling Tournament
Divisions:  
PreK-K,  1-2,  3-4,  5-6
Contact:
Dennis Pagel 641-394-3812 or Paul Hereid 641-394-4981 Fax 641-394-2662 Email: iowafoxtom@gmail.com
Click Here for Entry Form  
New Hampiton
High School
New Hampton, IA
Saturday
Dec 9, 2017
Norwalk McLaughlin Youth Wrestling Tournament
Divisions:
Prek – K,  1 – 2, 3 – 4, 5 – 6, 
Contact:
Jim McCombs 515-779-3962 Email: norwalkiawrestling@gmail.com
Click Here for Flyer                                Click Here to Register
Norwalk
High School
Norwalk, IA
Saturday
Dec 9, 2017
Park Hill Split Session Kids aka “KC Junior Stampede”
Divisions:
6&U, 8&U, 10&U, 12&U, 14&U
Contact:
Jason Keck 816-863-7002 Email: jasonkeck@yahoo.com
Click Here for Flyer                         Click Here to Register
Park Hill
High School
Park Hill, MO
Sunday
Dec 10, 2017
Iron Elite Nationals
Divisions: K-8 Co-ed Rookie/Beginner, K-8 Girls, PreK-K, 1-2, 3-4, 5-6, 7-8
Contact:
Steve Farrell Email: farrellpromotions@gmail.com
Click Here for Flyer Entry Form 
Grinnell College
Charles Benson Rec. Center
Grinnell, IA
Sunday
Dec 10, 2017
Dirty Bird Pre-K-8th Wrestling Tournament
Divisions:
PeeWee PreK-2, Bantam 3-4, Junior 5-6, Senior 7-8
Contact:
Brian Jorgenson 319-404-4234 Email: apdirtybirds@gmail.com
Click Here for Entry Form
A-P Community
High School
Parkersburg, IA
Sunday
Dec 10, 2017
Little Indian Wrestling Club Developmental Tournament
Divisions:
Grades K – 6
Contact:
Tom Thompson 319-573-6329
Click Here for Flyer
Marion
High School
Marion, IA
Sunday
Dec 10, 2017
Indians Wrestling Kids Classic
Divisions:
PeeWee K-2, Bantam 3-4, Junior 5-6, Senior 7-8
Contact:
Tom Thompson 319-573-6329 Email: kidswrestling1@gmail.com
Click Here for Entry Form       Click Here to Register
Marion
High School
Marion, IA
Sunday
Dec 10, 2017
Keokuk Kids Wrestling Tournament
Divisions:
PeeWee PreK-K, Bantam 1-2, Novice3-4, Junior 5-6, Senior 7-8
Contact:
Jana Kirchner 319-473-0137
Click Here for Entry Form
Keokuk
High School
Keokuk, IA
Sunday
Dec 10, 2017
Akron-Westfield Youth Youth Tournament
Divisions:
Super PeeWee PreK-K, PeeWee 1-2,  Novice 3-4, Junior 5-6, Senior 7-8
Contact:
Kristen Morrow 712-212-1427 or Matt Kenny 605-202-0174
Click Here for Entry Form      Click Here to Register
Akron-Westfield
High School
Akron, IA
Sunday
Dec 10, 2017
Warrior Mat Club Youth Tournament
Divisions: Beginners Pre K-K, Tiny Tot 1-2, PeeWee 3-4, Junior 5-6
Contact:
Jason & Heidi Meyer 563-380-9978 swyouthwrestling@gmail.com
Click Here for Entry Form
South Winneshiek
High School
Calmar, IA
Sunday
Dec 10, 2017
Waverly-Shell rock Little Go-Hawk Tournament
Divisions:
Super PeeWee PreK-K, Pee Wee 1-2, Novice 3-4, Junior 5-6, Senior 7-8
Contact:
Roger Riggins 319-290-5687 info@gohawkwrestling.com
Click Here for Flyer          Click Here to Register
Waverly-Shell rock
High School
Waverly, IA
Sunday
Dec 10, 2017
East Central Story Youth Wrestling Club
Christmas Classic Beginners’ Tournament
Divisions
: Super PeeWee PreK-K, Pee Wee 1-2, Novice 3-4, Junior 5-6 
Contact:
Troy Weber 515-290-8387 or Scott Robinson 515-249-3797 Email: eastcentralstory@gmail.com
Click Here For Entry Form
Nevada
High School
Nevada, IA
Sunday
Dec 10, 2017
Council Bluffs Youth Classic “King of the MAC”
Division:
 Open 6 & U, 7 & 8, 9 & 10, 11 & 12, 13 & 14
Division: Beginners – four Man Round Robin
Division: Girls Tournament
Contact:
Matt 402-960-6840 or Adam 712-621-4674
Click Here for Flyer    Click Here for Website   Click Here to Register
Mid-America Center
Council Bluffs, IA
Sunday
Dec 10, 2017
Webster City All Trophy Wrestling Tournament
Divisions:
Beginner PreK, 1-2, PeeWee 3-4, Junior 5-6, Senior 7-8
Contact:
Ted Larson 515-297-0204
Click Here To Register
Webster City
High School
Webster City, IA
Sunday
Dec 10, 2017
Knoxville Little Panther Wrestling Tournament
Divisions:
Div I PK-2, Div II 3-4, Div III 5-6, Div IV 7-8
Contact: Doug Hatch 515-401-8303 doug.hatch@kcsd.k12.ia.us or Matt Phillips 641-895-5977
Click Here to Register
Knoxville
High School
Knoxville, IA
Sunday
Dec 10, 2017
Added Oct 28, 2017
Clarke wrestling Club Tournament
Divisions:
K-U, PreK-K, Super PeeWee 1-2, PeeWee 3-4, Junior 5-6, Senior 7-8
Contact:
Scott Campfield 641-414-1257 or Adam Domina 641-414-5775 or Sue Jones 641-414-1098 or Brittany Cline 641-414-9105
Clarke
High School
Osceola, IA
Sunday
Dec 10, 2017
AWC 4th Annual Brent Helmkamp Beginner Tournament
Divisions:
Div I PreK-K, Div II 1-2, Div III 3-4, Div IV 5-6, Div V 7-8
Contact:
Curt Bennethum Curt.bennethum@efcoforms.com 515-313-3618 or Bob Anderson robertander0646@yahoo.com 515-229-5187 or Joe Grider jkgrider@mchsi.com 515-554-8663
Click Here To Register
Ankeny Centennial
High School
Ankeny, IA
Sunday
Dec 10, 2017
Maquoketa Wrestling Club 2017 Little Cards Tournament
Divisions:
Super PeeWee K&U, PeeWee 1-2, Bantam 3-4, Junior 5-6, Senior 7-8
Contact:
Daryl Schepers Email dmservice1002@questoffice.net or 563-212-3540
Maquoketa
High School
Maquoketa, IA
Sunday
Dec 10, 2017
1st Annual Battle for the Ring
Divisions:
Div IV K-2, Div III 3-4, Div II 5-6, Div I 7-8
Contact:
Larry Jackson 515-770-7599 larry.jackson@dmschools.org
Click Here to Register
East
High School
Des Moines, IA
Sunday
Dec 10, 2017
MWC River City Rumble XIII
Divisions:
Super PeeWee PreK-K, PeeWee 1-2, Bantam 3-4, Junior 5-6, Senior 7-8
Contact:
Email: MuskiesWrestlingClub@gmail.com
Click Here for Flyer       Click Here to Register
Muscatine
High School
Muscatine, IA
Sunday
Dec 10, 2017
Lenox Tiger Wrestling Tournament
Divisions:
Romper K-2, Novice 3-4, Junior 5-6
Contact:
Lynn Christensen 712-621-2020 or Craig Christensen 712-621-2665
Click Here for Entry Form
Lenox
Jr/Sr High School
Lenox, IA
Friday
Dec 15, 2017
Ryan Weisert Memorial Wrestling Tournament
Divisions:
Bantam PK-2, Pee-Wee 3-4, Junior 5-6
Contact:
Chad Tiedemann 641-324-8573
Click Here for Entry Form
Northwood-Kensett
High School
Northwood, IA
Friday
Dec 15, 2017
Brian Follman Invitational
(Little Cougar Wrestling Touranment)
Divisions:
Mini Pee Wee PreK-K, Pee Wee 1-2, Bantam 3-4, Junior 5-6, Senior 7-8
Contact:
Corey Stephenson 712-249-2332 or Tami Williamson 712-249–9879
Click Here for Entry Form
CAM
High School
Anita, IA
Friday
Dec 15, 2017
Pella Wrestling Club Youth Tournament
Divisions:
Super PeeWee PK-K, PeeWee 1-2, Bantam 3-4, Junior 5-6
Contact:
Joe Ritzert 319-321-0652 Email: ritzertja@pella.com
Click Here for Entry Form
Pella
High School
Pella
Friday
Dec 15, 2017
Fort Dodge Youth Wrestling Tournament
Divisions:
Super PeeWee PK-K, PeeWee 1-2, Bantam 3-4, Junior 5-6, Senior 7-8
Contact:
Bobby Thompson bthompson@fdschools.org 515-408-3443 or Tanner Utley tannerutley@gmail.com 515-570-4032
Click Here for Flyer           Click Here to Register   
Fort Dodge
High School
Fort Dodge, IA
Friday
Dec 15, 2017
Cherokee Youth Wrestling Club Tournament
Divisions:
Super PeeWee PreK-K, PeeWee 1-2, Novice 3-4, Junior 5-6, Senior 7-8
Contact:
Brian Welch 712-221-9663
Click Here for Entry Form
Cherokee
High School
Cherokee, IA
Friday
Dec 15, 2017
EV Little Bears Wrestling Tournament
Divisions:
Super PeeWee PreK-K, PeeWee 1-2, Bantam 3-4, Junior 5-6
Contact
: Alan Ling Email: aling@english-valleys.k12.ia.us
Click Here for Flyer                             Click Here to Register
English Valley
High School
North English, IA
Saturday
Dec 16, 2017
Blue Earth Team Dual Tournament
First
8 Teams
NYWA
Rules & Weights
Contact:
Dave Gaydon 507-600-9013 or Scott Peterson 507-525-1594
Blue Earth
High School
Blue Earth, MN
Saturday & Sunday
Dec 16 & 17, 2017
Buffalo Nationals- Midwest Wrestling Tour
Register by 1:00 pm on Dec 12 – $40-$45
Dec 16:
Grades 3 & 4, 5 & 6
Dec 17: Grades Pre K & K, 1 & 2, 7 & 8
Contact:
 Jeremy Innes jeremy@myas.org or 763-746-1720
Click Here for Website
Frost Arena
SDSU
Brookings, SD
Sunday
Dec 17, 2017
Lion Wrestling Club Developmental Tournament
Divisions:
PreK – 6 
Contact:
Doug Streicher Email: linnmarwrestling@gmail.com 319-447-3052
Click Here for Flyer       Linn-Mar Wrestling Website
Linn-Mar
High School
Marion, IA
Sunday
Dec 17, 2017
5th Annual Tristate Dual Tournament
Weights
: 20 Wrestlers/Team Grades K-8
Contact:
Adam Smith Email: powerhousewrestlingclub@gmail.com  or 712-621-4674
Click Here for Entry Form
Lewis Central
High School
Council Bluffs, IA
Sunday
Dec 17, 2017
Hammerin’ Hawks Christmas Classic 8 Man Tournament
Divisions:
Super PeeWee PreK-K, PeeWee 1-2, Bantam 3-4, Novice 5-6,  Junior 7-8
Contact:
Craig Hardin 319-531-0079    hardinca@yahoo.com
Click Here for Flyer                       Click Here to Register
Prairie
High School
Cedar Rapids, IA
Sunday
Dec 17, 2017
Southeast Polk Wrestling Rams Tournament
Divisions:
Super PeeWee K-2, PeeWee 3-4, Junior 5-6, Senior 7-8
Contact
: Tony Martinson 515-988-3070 sepwrestlingrams@gmail.com
Click Here for Flyer                         Click Here to Register
Southeast Polk
High School
Pleasant Hill, IA
Sunday
Dec 17, 2017
Dike-New Hartford Tate Johnson
Wolverine Wrestling Tournament
Divisions:
Div I K-2, Div II 3-4, Div III 5-6, Div IV 7-8
Contact:
Tony Norton Email: tony.norton@dnhcsd.org 319-269-5254
Click Here for Entry Form
Dike-New Hartford
High School
Dike, IA
Sunday
Dec 17, 2017
29th Annual Caledonia Wrestling Club Warrior Open
Divisions:
Non Comp PreK-K,  Comp PreK-K, Beginners 1-2, Juniors 3-4, Seniors 5-6
Contact:
Joe Allen Email: joeallen924@gmail.com 507-696-0391
Caledonia
High School
Caledonia, MN
Sunday
Dec 17, 2017
Riverside Wrestling Club 2017 Youth Team Tournament
Divisions:
PreK-K,  1-2,  3-4,  5-6,  7-8
Contact:
Phil Reed 402-290-4671 or Jackie Moore 712-310-4923 or Aaron Gordon 402-651-8081
Click Here to Register
Riverside
High School
Oakland, IA
Sunday
Dec 17, 2017
Bloodhound Border Battle
Divisions:
PeeWee PreK-K, Bantam 1-2, Novice 3-4, Junior 5-6, Senior 7-8
Contact:
Debbie Wiseman 319-470-0997 or Stacey Pennock 319-470-3595
Click Here to Register
Ft. Madison
High School
Ft. Madison, IA
Sunday
Dec 17, 2017
Waukee Youth Wrestling Tournament
Divisions:
PeeWee K-2, Prep 3-4, Junior 5-6, Senior 7-8
Contact:
Chad Vollmecke 515-321-2444 Email: waukeewrestling@gmail.com
Click Here for Entry Form       Click Here to Register
Waukee
High School
Waukee, IA
Sunday
Dec 17, 2017
Missouri Valley Wrestling Club Beginners Tournament
Divisons:
Mini PW PreK-K, PeeWee 1-2, Bantam 3-4
Contact:
Meri Clausen 402-676-4993
Click Here for Entry Form  Email Entry to mvwrestling88@yahoo.com or mnmclausen@loganet.net
Missouri Valley
High School
Missouri Valley, IA
Sunday
Dec 17, 2017
Perry Jr. Jay Wrestling Tournament
Divisons:
Div I PreK-K, Div II 1-2, Div III 3-4, Div IV 5-6,  Div V 7-8
Contact:
Paula Nelson 563-284-2099 Email: jr.jay.wrestling@gmail.com
Perry
High School
Perry, IA
Sunday
Dec 17, 2017
Muscle Mat Club Wrestling Tournament
Division:
Div I PreK-K, Div II 1-2, Div III 3-4, Div IV 5-6, Div V 7-8
Click Here for Entry Form
East Union
High School
Afton, IA
Sunday
Dec 17, 2017
2nd Annual Beastmode Classic
Divisions:
Super PeeWee PreK-K, PeeWee 1-2, Bantam 3-4, Junior 5-6, Senior 7-8
Contact:
Ryan Pratt 712-260-2470 or Adam Gress 319-404-4534
Spencer
High School
Spencer, IA
Sunday
Dec 17, 2017
Wilton Wrestling Club Walk-In Developmental Tournament
Divisions:
PreK – 4th Grade, 1st & 2nd Year Wrestlers
Contact:
Shane Boorn 563-506-6156 or Gabe Boorn 563-210-0872 or Ben Burkle 563-676-9451
Wilton
High School
Wilton, IA
Sunday
Dec 17, 2017
Siouxland Wrestling Tournament of Champions
Divisions:
Super PeeWee PreK-K, PeeWee 1-2, Intermediate 3-4, Junior 5-6, Senior 7-8
Contact:
siouxlandwrestlingacademy@gmail.com 712-253-2975
South Sioux City
High School
South Sioux City, NE
Sunday
Dec 17, 2017
“Little Cougar Wrestling All-Trophy Tournament”
Divsisions:
Midgets K-2, PeeWee 3-4, Junior 5-6, Senior 7-8
Contact:
Jeff Meyer 515-669-0434 or Kurt Bolker 563-578-3354 Email: meyerj@sfcougars.k12.ia.us
Sumner-Fredericksburg
High School
Sumner, IA
Sunday
Dec 17, 2017
Norse Force Youth Wrestling Tournament
Divisions:
Super PeeWee PK-K, PeeWee 1-2, Bantam 3-4, Junior 5-6, Senior 7-8
Contact:
Jason Powers 515-321-9399 Email: jason.powers@mchsi.com
Click Here for Entry Form
Roland-Story
High School
Story City, IA
Sunday
Dec 17, 2017
2017 Brian Hogue Youth Wrestling Tournament
Divisions:
Cadet PreK-K, PeeWee 1-2, Novice 3-4, Junior 5-6
Contact:
Dan Drake 712-830-6624 or Steve Klocke 712-830-2206 or Brian Kuhlmann 712-210-4478 or Keith Stribe 712-792-8010 Email: kstribe@carrolltigers.org
Click Here for Entry Form        
Carroll
High School
Carroll, IA
Friday
Dec 22, 2017
2nd Annual Oelwein Wrestling Club
Nightmare Before Christmas
Divisions:
Mini PeeWee K-2, PeeWee 3-4 Juniors 5-6, Seniors 7-8
Contact:
Travis Beshaw 319-283-4663 travisbeshaw@gmail.com
Click Here for Entry Form
Oelwein
High School
Oelwein, IA
Friday
Dec 22, 2017
Sioux County Grapplers Youth Wrestling Tournament
Divisions:
Tykes 6&U, PeeWee 7&8, Novice 9&10, Junior 11&12, Senior 13&14
Contact: 
Jeff Roemeling at 712-348-0144 or email: roemeling@premieronline.net
Click Here for Entry Form
Western Christian
High School
Hull, IA
Friday
Dec 22, 2017
West Burlington Notre Dame Youth Wrestling Tournament
Divisions:
Super PeeWee PreK-K, PeeWee 1-2, Bantam 3-4, Juniors 5-6, Seniors 7-8
Contact:
Tyler Sherwood 319-759-6924 Email: WBNDyouthwrestling@gmail.com
Click Here for Entry Form          
West Burlington
High School
West Burlington, IA
Saturday
Dec 23, 2017
38th Annual Belle Plaine Holiday Tournament
Divisions:
Mighty Mite PreK-2, Novice 3-4, Junior 5-6, Senior 7-8
Contact:
Nick Gallagher Email: nickg@manatts.com 319-560-1736 Brandon Heying bheying@belle-plaine.k12.ia.us 319-240-7466 Matt Kressley Kressley.matthew5@gmail.com 319-939-6188
Click here for Flyer                                Click Here to Register
Belle Plaine
High School
Belle Plaine, IA
Saturday
Dec 23, 2017
Lancer Midwest Wrestling Tournament
Divisions:
Super PeeWee 6yrs & U, PeeWee 7-8, Novice 9-10, Junior 11-12, Senior 13-14
Contact:
Tricia Campbell 563-940-7250 or Email: lancermidwestwrestling@gmail.com 
Click Here for Entry Form
North Scott
High School
Eldridge, IA
Wednesday
Dec 27, 2017
Tiger Youth Wrestling Tournament
Divisions:
Super PeeWee K-2, PeeWee 3-4, Juniors 5-6, Seniors 7-8
Contact:
Travis Young 515-979-0751
Click Here for Entry Form           Click Here to Register 
Click Here for AAU Website
Valley
High School
West Des Moines, IA
Thursday
Dec 28, 2017
31st Annual Starmont Mini Wrestling Tournament
Divisions:
PeeWee PreK-K, Bantam 1-2, Novice 3-4, Junior 5-6, Senior 7-8
Starmont
High School
Arlington, IA
Thursday
Dec 28, 2017
7th Annual Holiday Brawl
Divisions:
Beginner PreK-K, PeeWee 1-2, Novicie 3-4, Junior 5-6, Senior 7-8
Contact:
TJ Murphy 563-920-5103
Click Here to Register
Benton Community
High School
Van Horne, IA
Friday
Dec 29, 2017
Central Lyon Booster Club Wrestling Tournament
Divisions:
Div I PreK-K, Div II 1-2, Div III 3-4, Div IV 5-6
Contact:
Stacy Dieren 712-470-5444 Email: lfg@alliancecom.net or Curtis Even ceben@centrallyon.org
Click Here for Entry Form
Central Lyon
High School
Rock Rapids, IA
Friday
Dec 29, 2017
Little Lynx Classic Wrestling Tournament
Divisions:
Beginners: PreK-K, PeeWee 1-2, Bantam 3-4, Novice 5-6, Junior 7-8
Contact
: Mindy Washburn 319-270-2057 Email: mindywashburn@yahoo.com
Click Here for Entry Form
North Linn
High School
Troy Mills, IA
Friday
Dec 29, 2017
Cardinal Youth Wrestling Individual Tournament
Divisions:
PeeWee PreK-K, Novice 1-2, Junior 3-4, Senior 5-6
Contact:
School # 641-446-4816 or Cell #641-344-4749
Central Decatur
High School
Leon, IA
Friday
Dec 29, 2017
Little TigerHawk Wrestling Tournament
Divisions:
Tiny Tot PreK-K, PeeWee 1-2, Cadet 3-4, Junior 5-6
Contact:
Amanda Rogers carodgers5151@gmail.com 563-370-3435 or Chris Moss chrismroof@gmail.com 563-380-8626
Click Here for Entry Form
North Fayette Valley
High School
West Union, IA
Friday
Dec 29, 2017
Aaron Wernimont Memorial Youth Wrestling Tournament
Divisions:
Super PeeWee PrK-K, Pee Wee 1-2, Bantam 3-4, Junior 5-6, Senior 7-8
Contact:
Tony Johnson 712-887-1002 Email: tjohnson@pocahontas.k12.ia.us
Click Here for Entry Form
Pocahontas Area
High School
Pocahontas, IA
Friday
Dec 29, 2017
Express Wrestling Tournament
Divisions:
Div I PreK-K, Div II 1-2, Div III 3-4, Div IV 5-6, Div V
7-8
Contact:
Kim Frain 641-202-0065 or Dennis Leith 641-340-5500
Walkins Only
Creston
High School
Creston, IA
Friday
Dec 29, 2017
2017 AHSTW Mighty Vikes Wrestling Tournament
Divisions:
Mini PeeWee PreK-K, PeeWee 1-2, Bantam 3-4, Novice 5-6, Junior 7-8
Contact:
Evan McCarthy 402-490-6236
AHSTW
High School
Avoca, IA
Saturday
Dec 30, 2017
Okoboji Youth Wrestling Tournament
Individual and Team
Divisions:
Super Pee Wee PK/TK/K, Pee Wee 1-2, Novice 3-4, Junior 5-6, Senior 7-8
Okoboji
High School
Milford, IA
Saturday
Dec 30, 2017
Indianola Youth Wrestling Tournament
Divisions:
Kindergarten, 1-2, 3-4, 5-6, 7-8
Contact:
Matt Young 515-681-3262
Click Here for Flyer        Click Here to Register
Indianola
Middle School
Blake Fieldhouse
Indianola, IA
Saturday
Dec 30, 2017
Iowa Christmas Nationals
Divisions:
Grades K & U, 1-2, 3-4, 5-6, 7-8
Contact:
Brian Keck E-mail: info@IowaChristmasNationals.com
Click Here for Website and Registration
Iowa State Fairgrounds
Jacobsen Center
Des Moines, IA
Saturday
Dec 30, 2017
Westwood Wrestling Club New Years Eve Tournament
Divisions:
Mini PreK-K, PeeWee 1-2, Novice 3-4, Junior 5-6, Senior 7-8
Contact:
Marty choquette 712-251-3152
Westwood
Community School
Sloan, IA
Saturday & Sunday
Dec 30 & 31, 2017
Badgerland Nationals- Midwest Wrestling Tour
Register by 1:00 pm on Dec 26 – $40-$45
Dec 30:
Grades 3 & 4, 5 & 6
Dec 31: Grades Pre K & K, 1 & 2, 7 & 8
Contact:
 Jeremy Innes jeremy@myas.org or 763-746-1720
Click Here for Website
Mitchell Hall
UW-La Crosse
Madison, WI

Buy Now Button

 

 

Advertisements